2024-04-19 @ 18:02 EEST
ЙОРДАН ДЕЙКОВ Е №1 ВЪВ ФРЕНСКИ ТУРНИР
СпортЙордан Дейков завърши на първо място в 14-ото издание на международния турнир по вдигане на тежести във френския град Кумине.

Състезателят на клуб “Джим” оглави класирането в кат. до 69 кг. с двубой от 271 кг., съобщи треньорът Диян Дейков. Участниците тази година се състезаваха по категории, а не както досега - по система “Синклер”. Щангата над главата си вдигаха 85 тежкоатлети от 14 държави. Надпреварата беше квалификация за състезателите от разширения състав на националния отбор на домакините. Другият състезател на “Джим” Тодор Тодоров се класира четвърти в кат. до 85 кг.

В момента добричкия специалист в щангите Диян Дейков води националния тим на България – кадети, който се подготвя за европейското първенство в Израел през септември. “Имам готовност да доведа националите да тренират в Добрич, но управителят на “Спортни имоти” Пламен Папазов иска голям наем на залата за тренировки”, заяви Диян Дейков. НДТ