изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2020-09-21 @ 05:55 EEST
ЦИК подреди 41-ото Народно събрание    
Парламент
Централна избирателна комисия (ЦИК) взе късно снощи решение и обяви окончателно резултатите от изборите за 41-вото Народно събрание.  Вижте и имената на депутатите по региони.


Съгласно решението, публикувано на сайта на комисията, партиите и коалициите, които прескачат 4-процентовата бариера за влизане в парламента са: ГЕРБ (39,70%), Коалиция за България (17,70%), ДПС (14,50%), "Атака" (9,36%), Синята коалиция (6,76%) и РЗС (4,13%).
1 678 641 души са гласували за ГЕРБ, 748 147 гласа за Коалиция за България, 610 521 за ДПС, 395 733 за "Атака", 285 662 за Синята коалиция и 174 582 за РЗС.
Получените за НДСВ 127 470 гласа (3,02%) оставят партията извън парламента.
След разпределението на мандатите ГЕРБ ще имат общо 116 депутати в новия парламент (26 мажоритарни и 90 избрани пропорционално), Коалиция за България - 40, избрани пропорционално, ДПС - 38 депутати (5 мажоритарни и 33 пропорционални), "Атака" - 21 пропорционални, Синята коалиция - 15 пропорционално избрани народни представители и РЗС - 10 пропорционални.

Централна избирателна комисия


РЕШЕНИЕ
№ НС-224
София, 07.07.2009

На основание на чл. 23, ал. 1, т. 17 и 18 от Закона за избиране на народни представители Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

1. Обявява за избрани народни представители в Четиридесет и първото Народно събрание в многомандатните избирателни райони следните кандидати:

 

МИР 1. БЛАГОЕВГРАДСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Яне Георгиев Янев
ГЕРБ 1 Атанас Станкев Камбитов
ГЕРБ 2 Георги Иванов Икономов
ГЕРБ 3 Митко Живков Захов
ГЕРБ 4 Георги Иванов Андонов
ДПС 2 Алиосман Ибраим Имамов
ДПС 3 Муса Джемал Палев
АТАКА 1 Огнян Димитров Тетимов
КБ 1 Корнелия Петрова Нинова
МИР 2. БУРГАСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Димитър Бойчев Петров
ГЕРБ 3 Галина Стефанова Милева-Георгиева
ГЕРБ 4 Стоян Янков Гюзелев
ГЕРБ 5 Иван Стефанов Вълков
ГЕРБ 6 Тодор Жаков Йосифов
ДПС 1 Джевдет Ибрям Чакъров
ДПС 2 Дурхан Мехмед Мустафа
АТАКА 1 Волен Николов Сидеров
АТАКА 2 Стоян Иванов Иванов
КБ 1 Пламен Василев Орешарски
КБ 2 Пенко Атанасов Атанасов
МИР 3. ВАРНЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Павел Илиев Димитров
ГЕРБ 4 Свилен Николов Крайчев
ГЕРБ 5 Димитър Йорданов Атанасов
ГЕРБ 6 Емил Йорданов Радев
ГЕРБ 7 Светослав Неделчев Неделчев
ГЕРБ 8 Даниела Маринова Петрова
ГЕРБ 9 Николай Димитров Костадинов
ДПС 1 Йордан Кирилов Цонев
АТАКА 1 Волен Николов Сидеров
АТАКА 2 Димитър Анастасов Карбов
КБ 1 Сергей Дмитриевич Станишев
КБ 2 Андрей Лазаров Пантев
МИР 4. ВЕЛИКОТЪРНОВСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Цветан Асенов Цветанов
ГЕРБ 1 Христо Димитров Христов
ГЕРБ 2 Евгени Димитров Стоев
ГЕРБ 3 Мирослав Николов Петков
ДПС 1 Камен Костов Костадинов
АТАКА 1 Борислав Тодоров Стоянов
КБ 1 Бойко Стефанов Великов
СК 1 Ваньо Евгениев Шарков
МИР 5. ВИДИНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Кристияна Методиева Петрова
ГЕРБ 1 Владимир Цветанов Тошев
КБ 1 Михаил Райков Миков
МИР 6. ВРАЧАНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Марио Иванов Тагарински
ГЕРБ 2 Мирослав Христофоров Найденов
ГЕРБ 3 Николай Хинков Рашев
АТАКА 1 Венцислав Асенов Лаков
КБ 1 Георги Тодоров Божинов
СК 1 Асен Йорданов Агов
МИР 7. ГАБРОВСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 3 Иван Тодоров Иванов
ГЕРБ 4 Цветомир Цвятков Михов
КБ 1 Ивелин Николов Николов
СК 1 Мариана Иванова Даракчиева
МИР 8. ДОБРИЧКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Светомир Константинов Михайлов
ГЕРБ 3 Ваня Донева Георгиева
ДПС 1 Корман Якубов Исмаилов
АТАКА 1 Валентин Николов Иванов
КБ 1 Петър Владимиров Димитров
СК 1 Венцислав Василев Върбанов
МИР 9. КЪРДЖАЛИЙСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Вежди Летиф Рашидов
ДПС 1 Лютви Ахмед Местан
ДПС 2 Ремзи Дурмуш Осман
ДПС 4 Неджми Ниязи Али
МИР 10. КЮСТЕНДИЛСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Димитър Йорданов Чукарски
ГЕРБ 2 Емил Димитров Гущеров
ГЕРБ 3 Кирил Боянов Калфин
КБ 1 Мая Божидарова Манолова
МИР 11. ЛОВЕШКИ
Абревиатура на партия № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Станка Лалева Шайлекова
ГЕРБ 3 Михаил Ненов Николовски
АТАКА 1 Кирил Владимиров Гумнеров
КБ 1 Евгений Василев Узунов
МИР 12. МОНТАНА
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Бисерка Борова Петрова
ГЕРБ 1 Искра Фидосова Искренова
ГЕРБ 2 Димитър Иванов Аврамов
КБ 1 Янаки Боянов Стоилов
СК 1 Любомир Тодоров Иванов
ИР 13. ПАЗАРДЖИШКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Гинче Димитрова Караминова
ГЕРБ 3 Никола Иванов Белишки
ГЕРБ 4 Красимира Щерева Симеонова
ГЕРБ 5 Ангел Георгиев Даскалов
ДПС 1 Делян Славчев Пеевски
ДПС 2 Искра Димитрова Михайлова-Копарова
КБ 1 Георги Георгиев Пирински
КБ 2 Георги Данаилов Петърнейчев
МИР 14. ПЕРНИШКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Димитър Асенов Колев
ГЕРБ 1 Владислав Евгениев Димитров
ГЕРБ 2 Петър Методиев Петров
КБ 1 Ангел Петров Найденов
МИР 15. ПЛЕВЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Дарин Величков Матов
ГЕРБ 2 Ивелин Николаев Николов
ГЕРБ 3 Пламен Тачев Петров
ГЕРБ 4 Христина Иванова Янчева
ДПС 1 Митхат Сабри Метин
АТАКА 1 Десислав Славов Чуколов
КБ 1 Румен Йорданов Петков
КБ 2 Георги Чавдаров Анастасов
СК 1 Цветан Костов Костов
МИР 16. ПЛОВДИВ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Иван Борисов Тотев
ГЕРБ 3 Стефан Иванов Дедев
ГЕРБ 4 Костадин Василев Язов
ГЕРБ 5 Величка Николова Шопова
ГЕРБ 6 Зоя Янева Георгиева
АТАКА 1 Павел Димитров Шопов
КБ 1 Стефан Ламбов Данаилов
КБ 2 Захари Димитров Георгиев
СК 1 Димо Георгиев Гяуров
МИР 17. ПЛОВДИВСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Силвия Анастасова Хубенова
ГЕРБ 3 Николай Петков Петков
ГЕРБ 4 Георги Георгиев Плачков
ГЕРБ 5 Илия Иванов Пашев
ДПС 1 Джевдет Ибрям Чакъров
ДПС 2 Тунджай Османов Наимов
АТАКА 1 Явор Божилов Нотев
КБ 1 Петър Василев Мутафчиев
КБ 2 Милена Иванова Христова
СК 1 Йордан Иванов Бакалов
МИР 18. РАЗГРАДСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Тодор Атанасов Димитров
ДПС 1 Рамадан Байрам Аталай
ДПС 3 Нигяр Сахлим Джафер
ДПС 4 Белгин Фикри Шукри
МИР 19. РУСЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Десислава Вълчева Атанасова
ГЕРБ 3 Светлана Ангелова Найденова
ГЕРБ 4 Даниела Димитрова Миткова
ДПС 1 Емел Етем Тошкова
ДПС 2 Бюрхан Илиязов Абазов
АТАКА 1 Десислав Славов Чуколов
КБ 1 Меглена Иванова Плугчиева-Александрова
МИР 20. СИЛИСТРЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Стефан Господинов Господинов
ДПС 1 Камен Костов Костадинов
ДПС 3 Гюнай Хасан Сефер
КБ 1 Антон Константинов Кутев
МИР 21. СЛИВЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Диан Тодоров Червенкондев
ГЕРБ 3 Юлиана Генчева Колева
ДПС 1 Янко Александров Янков
АТАКА 1 Калина Венелинова Крумова
КБ 1 Асен Димитров Гагаузов
СК 1 Кирчо Димитров Димитров
МИР 22. СМОЛЯНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Николай Тодоров Мелемов
ДПС 1 Ариф Сами Агуш
ДПС 2 Елин Елинов Андреев
КБ 1 Димчо Димитров Михалевски
МИР 23. СОФИЯ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Атанас Марков Семов
ГЕРБ 2 Теодора Радкова Георгиева
ГЕРБ 3 Александър Руменов Ненков
ГЕРБ 4 Валентин Алексиев Николов
ГЕРБ 5 Димитър Борисов Главчев
ГЕРБ 6 Емануела Здравкова Спасова
АТАКА 1 Явор Божилов Нотев
КБ 1 Румен Стоянов Овчаров
КБ 2 Анна Георгиева Янева
СК 1 Иван Йорданов Костов
СК 2 Лъчезар Благовестов Тошев
МИР 24. СОФИЯ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Йорданка Асенова Фандъкова
ГЕРБ 2 Лъчезар Богомилов Иванов
ГЕРБ 3 Стоян Тодоров Мавродиев
ГЕРБ 4 Геновева Иванова Алексиева
ГЕРБ 5 Джема Маринова Грозданова
АТАКА 1 Деница Стоилова Гаджева
КБ 1 Любен Андонов Корнезов
КБ 2 Петър Атанасов Курумбашев
СК 1 Мартин Димитров Димитров
СК 2 Веселин Методиев Петров
МИР 25. СОФИЯ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Владислав Иванов Горанов
ГЕРБ 2 Станислав Стоянов Иванов
ГЕРБ 3 Доброслав Дилянов Димитров
ГЕРБ 4 Йоана Милчева Кирова
ГЕРБ 6 Иван Йорданов Божилов
ГЕРБ 7 Красимир Георгиев Ципов
АТАКА 1 Камен Маринов Петков
КБ 1 Сергей Дмитриевич Станишев
КБ 2 Валентина Василева Богданова
СК 1 Екатерина Иванова Михайлова
МИР 26. СОФИЙСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 2 Светлин Димитров Танчев
ГЕРБ 3 Даниел Георгиев Георгиев
ГЕРБ 4 Цветан Емилов Сичанов
ДПС 1 Емил Кирилов Иванов
АТАКА 1 Николай Янков Пехливанов
КБ 1 Кирил Николаев Добрев
КБ 2 Драгомир Велков Стойнев
МИР 27. СТАРОЗАГОРСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
РЗС 1 Тодор Димитров Великов
ГЕРБ 1 Живко Веселинов Тодоров
ГЕРБ 2 Недялко Тенев Недялков
ГЕРБ 3 Нели Иванова Калнева-Митева
ГЕРБ 4 Емил Димитров Караниколов
ДПС 1 Лютви Ахмед Местан
АТАКА 1 Петър Иванов Хлебаров
КБ 1 Евгений Желев Желев
КБ 2 Спас Янев Панчев
СК 1 Иван Николаев Иванов
МИР 28. ТЪРГОВИЩКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Лили Боянова Иванова
ДПС 2 Тунчер Мехмедов Кърджалиев
ДПС 3 Ердоан Мустафов Ахмедов
КБ 1 Румен Стоянов Овчаров
МИР 29. ХАСКОВСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Иван Петров Иванов
ГЕРБ 3 Фани Иванова Христова
ГЕРБ 4 Иво Тенев Димов
ДПС 1 Юнал Саид Лютфи
ДПС 2 Гюнер Фариз Сербест
АТАКА 1 Станислав Тодоров Станилов
КБ 1 Емилия Радкова Масларова
МИР 30. ШУМЕНСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Ивайло Георгиев Тошев
ГЕРБ 2 Красимир Неделчев Минчев
ДПС 2 Христо Дамянов Бисеров
ДПС 3 Четин Хюсеин Казак
КБ 1 Димитър Стоянов Дъбов
МИР 31. ЯМБОЛСКИ
Абревиатура на партия/коалиция № в листата Име, презиме и фамилия
ГЕРБ 1 Александър Стойчев Стойков
ГЕРБ 3 Светослав Тончев Тончев
АТАКА 1 Павел Димитров Шопов
КБ 1 Атанас Тодоров Мерджанов

 

2. Народни представители, избрани в два многомандатни избирателни района, са длъжни в еднодневен срок от узнаването писмено да заявят в Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани:

 

Име, презиме и фамилия МИР
Волен Николов Сидеров 2. Бургаски; 3. Варненски
Десислав Славов Чуколов 15. Плевенски; 19. Русенски
Джевдет Ибрям Чакъров 2. Бургаски; 17. Пловдивски
Камен Костов Костадинов 4. Великотърновски; 20. Силистренски
Лютви Ахмед Местан 9. Кърджалийски; 27. Старозагорски
Павел Димитров Шопов 16. Пловдив; 31. Ямболски
Румен Стоянов Овчаров 23. София; 28. Търговищки
Сергей Дмитриевич Станишев 3. Варненски; 25. София
Явор Божилов Нотев 17. Пловдивски; 23. София

 

Решението да са обнародва в "Държавен вестник".

 

 

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

Светла Димитрова

 

СЕКРЕТАР:

Мустафа Карадайъ

За мажоритарни кандидати са избрани какво следва:

1. Любен Петров Татарски / Благоевград (ГЕРБ)
2. Божидар Димитров Стоянов / Бургас (ГЕРБ) 
3. Красимир Петров Петров / Варна (ГЕРБ)
4. Цветан Генчев Цветанов / Велико Търново (ГЕРБ)
5. Любомила Станиславова Станиславова / Видин  (ГЕРБ)
6. Николай Горанов Коцев / Враца (ГЕРБ)
7. Галина Димитрова, Банковска / Габрово  (ГЕРБ)
8. Румен Иванов Иванов / Добрич (ГЕРБ)
9. Ахмед Демир Доган / Кърджали (ДПС)
10. Валентин Тончев Микев / Кюстендил (ГЕРБ)
11. Анатолий Великов Йорданов / Ловеч (ГЕРБ)
12. Пламен Георгиев Цеков / Монтана (ГЕРБ)
13. Иван Димитров Иванов / Пазарджик (ГЕРБ) 
14. Ирена Любенова Соколова / Перник (ГЕРБ) 
15. Цецка Цачева Данговска / Плевен (ГЕРБ)
16. Менда Кирилова Стоянова / Пловдив 16 (ГЕРБ)
17. Димитър Николов Лазаров / Пловдив 17 (ГЕРБ) 
18. Хасан Ахмед Адемов / Разград (ДПС)
19. Пламен Дулчев Нунев / Русе (ГЕРБ) 
20. Митхат Мехмед Табаков / Силистра (ДПС)
21. Десислава Жекова Танева / Сливен (ГЕРБ) 
22. Даниела Анастасова Дариткова-Проданова / Смолян (ГЕРБ) 
23. Борис Крумов Грозданов / София 23 (ГЕРБ)
24. Моника Ханс Панайотова / София 24 (ГЕРБ)
25. Красимир Любомиров Велчев / София 25 (ГЕРБ)
26. Емил Делчев Димитров / Софийска област (ГЕРБ) 
27. Иван Дечков Колев / Стара Загора (ГЕРБ) 
28. Касим Исмаил Дал / Търговище (ДПС)
29. Делян Александров Добрев / Хасково (ГЕРБ) 
30. Георги Велков Колев / Шумен (ДПС)
31. Анастас Василев Анастасов / Ямбол (ГЕРБ)

Девет от кандидатите за депутати са едновременно избрани от два избирателни района. В еднодневен срок трябва да посочат от кой район да се считат за избрани.

 

 


Сходни връзки

ЦИК подреди 41-ото Народно събрание | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2020 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.10 секунди