2024-04-19 @ 10:12 EEST
Волейбол: Нова победа срещу Куба, този път с 3:
Спорт Варна. С "Българи юнаци" публиката изпрати победителите от националния ни волейболен отбор. Днешната победа над Куба в мач от група „С” на Световната лига, момчетата на Силвано Пранди победиха с категоричното 3:0 гейма (22,21, 21). Днес разликата направи Христо Цветанов, който беше неудържим в атакуващ план. Компания му правеше и публиката в зала „Конгресна”, която бе над 6 000.

В началото на първия гейм двата тима бяха равностойни. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:7 в полза на домакините. Постепенно момчетата на Силвано Пранди наложиха играта си и втората почивка дойде при резултат 16:13. Кубинците обаче изравниха до 19:19, а след таймаута, поискан от Пранди отново поведохме до 22:20 и с 23:21. В края на гейма отново блеснаха Матей Казийски и Владо Николов, които с изпълненията си затвориха частта в наша полза.
Втората част бе изключително оспорвана. Първата почивка дойде при резултат 8:7 в наша полза, а втората в полза на кубинците - 16:15. След нея обаче нашите волейболисти записаха 4 безответни точки и поведохме с 19:16. До края на частта разликата се запази и момчетата на Силвано Пранди затвориха гейма за 25:21.
В третия гейм българите вече предвкусваха победата. До първата почивка резултатът вървеше точка за точка. След това отново Владо Николов и Матей Казийски показаха, на какво са способни и поведохме с 15:10 и с 16:11.
С тази победа България събра 15 точки, но остана на трето място, а Куба е на първо с актив от 21 т.
Врората позиция е за Русия с 17т., а на последното място е Япония с 8 т.

Агенция "Фокус

Волейбол: Нова победа срещу Куба, този път с 3: | 0 брой коментари | Регистрация