2024-04-20 @ 02:49 EEST
"ВАРНЕНСКО ЛЯТО" ДОНЕСЕ ЗЛАТО ЗА КРАСИМИР НЕНОВ И СРЕБРО ЗА ВАНЯ БАНКОВА
Новини В рамките на три дни край варненското село Шкорпиловци, се проведоха състезания по ориентиране за купа „Капитан Петко войвода”, „Варненско лято” и национална купа „Варненско лято”.

В тях взеха участие повече от 400 състезатели от повече от 40 клуба на България. Включиха се и трима състезатели от Швейцария. От добричкия клуб „Добротица” участие взеха общо 23 състезатели.

Спортисти от 10 до 70 години се представиха в първия ден, когато се проведе състезанието за купа „Капитан Петко войвода”. За Красимир Ненов участието в този старт му донесе най-вълнуващите моменти от повече от 30 години участия в състезания. В конкуренцията на 15 изявени състезатели той спечели златен медал с аванс пред втория от само седем секунди. Ненов имаше маршрут с 11 контролни точки и дължина 2,5 км. Той финишира за 18 минути и 4 секунди. След него остана Петър Илчев от Стара Загора с 18:11 мин., а трети завърши Георги Виденов от София с 18:26 мин., изпреварвайки съотборника си Кирил Каменов с 2 секунди.

Другите ни състезатели завършиха постигайки две 6-ти места за Яна Маджарова и Калинка Ненова, 7-мо за Ваня Банкова и 8-мо за Димитър Грозев, 10-о за Смилен Трифонов и т.н. В общото класиране отборът на "Добротица" зае 12 място.

На следващия ден  Красимир Ненов стана трети в първият старт от купа „Варненско лято”. Отлично представяне имаше Ваня Банкова от ФСГ „Васил Левски”, която успя да се класира на второ място в група Ж 20. Шести завърши Радослав Димитров при М 50. В ТОП 10 в своите възрастови групи влязоха още: Желязко Генов, Калинка Ненова, Димитър Грозев, Смилен Трифонов, Атанас Марков, Николай Генов и Нели Филчева.

В третия ден Ваня Банкова достигна до среброто при момичетата до 20 години в национална купа „Варненско лято”. Пети финалната линия пресякоха Калинка Ненова и Красимир Ненов. Седми се класира  Желязко Генов от СОУ „П. Р. Славейков”, като отново успя да покаже амбициите си да бъде в челото на голямата и силна група на момчета М 14. Осмо място завоюва Смилен Трифонов в група М 55. Похвала заслужават Димитър Грозев от ЕГ „Гео Милев” за 10-тото си място в група М 20, Натали Кашева от ОУ „Хр. Ботев” за 12-ото си място в група Ж 14, Николай Генов, приключил 12-и при М 40, Галиан Енчев от ОУ „Хр. Смирненски” – 13-и при М 16, Антония Маджарова – Ж 12, Атанас Марков - М 12, Александра Стоянова – Ж 16, и тримата от СОУ „П. Р. Славейков”, завършили на 14 място и проявилата силен дух да завърши след няколко падания Яна Маджарова. НДТ

"ВАРНЕНСКО ЛЯТО" ДОНЕСЕ ЗЛАТО ЗА КРАСИМИР НЕНОВ И СРЕБРО ЗА ВАНЯ БАНКОВА | 0 брой коментари | Регистрация