2024-04-24 @ 21:34 EEST
“КАЛИАКРА” НАДИГРА “ДОБРУДЖА” В КОНТРОЛА
Спорт  “Калиакра” победи с 2:0 “Добруджа” в контролна среща по футбол, която се игра в петък на електрическо осветление. Двубоят беше използван от наставниците на двата клуба, за да изпробват всички състезатели. Радостин Трифонов вкара играчи, които по-рядко започват като титуляри. След почивката той пусна в игра и  Митко Недев, сина на Недко Недев, който дълго време е защитавал цветовете на “Добруджа”, “Калиакра” и още няколко тима.

От своя страна треньорът на жълто-зелените Валентин Пейчев започна със състава, на който залага от началото на първенството. През второто полувреме на терена излезе Миша Милошевич, чийто картотекиране се очаква през тази седмица.

“Калиакра” поведе в 49-ата минута чрез Хюсеин Хасанов, който беше изведен в изгодна позиция срещу добричкия вратар Николай Марков. Второто попадение за домакините отбеляза Диан Кателиев, който простреля от границите на наказателното поле току-що влезлия на вратата Христо Николов. С трето попадение за съотборниците си се размина Делчо Стоилов, който не успя да вкара в опразнената от стража на гостите врата. Най-близко до успеха от състава на Добрич се доближи Кирил Божинов, но ударът му премина край целта.

“Калиакра”: Добрев, Иванов, Д. Димитров, Ан. Димитров, Стефанов, Кючуков, Стоилов, Андонов, Хасанов, Садула (М. Недев, Флоров, Караджов, Кателиев, Райчев, Бояджиев, Станчев)

“Добруджа”: Марков, Димитров, Димов, Данков, Живков, Симеонов, И. Костов, Кискинов, Петров, Илиев, Георгиев ( Николов, Хр. Костов, Йосифов, Карагеоргиев, Божанов, Ангелов, Галинов).