2024-04-19 @ 15:42 EEST
КИРИЛ МАНОЛОВ ТРИУМФИРА В ТУРНИР ОТ ВЕРИГАТА "ДОБРИЧ 2009"
СпортНа кортовете на спортен комплекс "Простор" в Добрич се проведе поредният турнир от тенис веригата "Добрич 2009". В състезанието взеха участие 24 любители на атрактивния спорт, а схемата бе с отпадане при две загуби. Турнирът може да се определи като турнир на изненадите, защото още в първия кръг отпаднаха трима от поставените.

Първият в схемата и миналогодишен шампион Милен Павлов бе победен от представителя на Варна Донко Атанасов със 7:2 гейма. Поставеният под №3 Николай Ганов загуби от 16-годишния Мирослав Недялов със 7:4 в почти тричасов мач. Друг тийнейджър - Кирил Манолов, победи поставения под №4 Радослав Петков със 7:3.

Боян Маринов направи великолепен мач срещу един от фаворитите в турнира - Станислав Тинев, побеждавайки го в тайбрек с резултат 8:6. Маринов и Недялов очевидно изчерпаха силите си в тези четвъртфинали и станаха лесна плячка  на съперниците си в полуфиналите. Д. Атанасов победи Недялов със 7:3, след като Недялов поведе с 3:1, а Маринов просто не успя да вземе  гейм от поставения под №2 в схемата Светломир Станев.

Кирил Манолов направи фурор в този турнир. В един изтощителен мач, продължил повече от два часа, той измъкна победата от многократния шампион в тази верига - Светломир Станев, в инфарктен тайбрек, спечелвайки го със 7:4. На финала Манолов отново показа зряла игра и за по малко от час успя да елиминира силния варненски състезател Д. Атанасов с резултат 7:4 гейма.

Във временната ранглиста не настъпиха съществени изменения, но вторият в класирането Св. Станев застрашително се доближава вече до водача Милен Павлов. Разликата е стопена само на 200 точки и при победа на Станев на следващия турнир той ще е временният водач в ранглистата. Победителят в турнира Кирил Манолов вече е  четвърти и е само на 110 точки от третия Николай Ганов.

Следващият турнир от веригата "Добрич 2009" е насрочен за 19 септември.

КИРИЛ МАНОЛОВ ТРИУМФИРА В ТУРНИР ОТ ВЕРИГАТА "ДОБРИЧ 2009" | 0 брой коментари | Регистрация