2024-04-19 @ 06:51 EEST
ГОЛЯМА ПОБЕДА ЗА БЪЛГАРИЯ, НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ХОЛАНДИЯ С 3:1 ГЕЙМА

Голяма радост донесоха волейболистите ни на изстрадалия ни народ. Преди малко на европейското в Турция те разбиха Холандия в един изключително труден мач с 3:1 гейма и се класираха за финалната четворка. Браво, момчета! България е с вас!!!

Истанбул. България спечели пета поредна среща на Европейското първенство в Истанбул. Тимът победи Холандия с 3:1 гейма (25:15, 26:24, 21:25, 28:26) и се класира за полуфиналите на турнира.
Трудно бе началото и на четвъртия гейм. Холандците излязоха напред в резултата, при първото техническо прекъсване резултатът бе 6:8. Преди това се бе стигнало и до преднина с три точки за тях – 4:7. Нашите успяха да се доберат до равенство 10:10. Оспорваната игра продължи и след това, двата съперника си разменяха точки. Второто прекъсване дойде при 16:15 за тима на Пранди. Отборът на Бланже обаче успя да стигне до две точки разлика малко преди края на гейма – 20:22. Последва отново размяна на точки, при която и двата тима се изнервиха. Холандците спасиха три мачбола, но в крайна сметка загубиха гейма (26:28) и мача (1:3).
Третият гейм бе доста оспорван, „лалетата” успяха да го спечелят с четири точки преднина.
Българите поведоха с 4:2, но допуснаха резултатът да стане 4:5. Последва размяна на точки, доста време разликата бе една точка в полза на единия или другия отбор. Тимът на Силвано Пранди обаче отново показа силата си, Андрей Жеков и Христо Цветанов демонстрираха отлично взаимодействие и се стигна до 14:11. Холандците не се отказаха и пак стигнаха до равенство – 16:16. Те успяха и да поведат – 19:21. Добрата им игра продължи и „лалетата” взеха гейма с 25:21.
Вторият гейм не започне добре за нашите. Холандците поведоха с две точки, после с три, а при 2:6 Силвано Пранди поиска почивка. Съперникът обаче продължи да владее положението и след минути разликата стана пет точки – 3:8.
При този резултат дойде първото техническо прекъсване.
В тези трудни моменти добра игра от българите показа Владимир Николов. Благодарение най-вече на неговите отигравания нашите намалиха до 6:8. Минути по-късно разликата стана една точка – 10:11. При второто техническо прекъсване резултатът бе 13:16.
При резултат 17:19 Бланже пожела спиране на играта. След като Холандия поведе с 22:18. Последва прекъсване за Пранди, след което българите стигнаха до равенство 22:22. Нашите поведоха за първи път в гейма - 23:22 и в крайна сметка спечелиха с 26:24.
Най-резултатен бе Матей Казийски – с пет точки.
В първия гейм България не срещна проблеми с Холандия и победи с 25:15 точки.
Още в началото на мача възпитаниците на Силвано Пранди показаха превъзходство и при първото техническо прекъсване водеха с две точки.
Разликата стана три точки в полза на българите при 11:8, а при второто прекъсване тя вече бе четири точки – 16:12.
След като нашите поведоха с 18:13 селекционерът на Холандия Петер Бланже поиска прекъсване. То обаче не помогна много на тима му и след минути резултатът бе 22:15. Бланже отново пожела спира на играта. Българите не дадоха шанс на съперника си и след това и победиха с 25:15.
Виктор Йосифов и Матей Казийски показаха много добро взаимодействие, с отличния отигравания се отличи и Андрей Жеков. Холандците направиха само една успешна блокада, срещу шест за България.   http://www.focus-sport.net

ГОЛЯМА ПОБЕДА ЗА БЪЛГАРИЯ, НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ХОЛАНДИЯ С 3:1 ГЕЙМА | 1 брой коментари | Регистрация
ГОЛЯМА ПОБЕДА ЗА БЪЛГАРИЯ, НАШИТЕ МОМЧЕТА СРАЗИХА И ХОЛАНДИЯ С 3:0 ГЕЙМА
Автор: Anonymous да 2009-09-10 @ 11:27 EEST
Оправете резултата в заглавието................