2024-04-20 @ 04:12 EEST
ИВАЙЛО ГЕОРГИЕВ ДОНЕСЕ ТРИТЕ ТОЧКИ НА "ДОБРУДЖА 1919"
СпортС гол на Ивайло Георгиев две минути преди края на мача "Добруджа 1919" победи "Панайот Волов" (Шумен)  1:0 в среща от деветия кръг на Източната "Б" футболна група. Избраниците на Валентин Пейчев упражниха натиск от самото начало на мача, игран на стадион "Дружба" пред около 500 зрители, а гостите от Шумен заложиха на защитна игра и много нарушения срещу добричлии.

С всяка изминала минута през втората част обръчът пред вратата на гостите се затягаше все повече, но гол така и не падаше. Така се стигна до 88-ата минута, когато след продължително разбъркване след корнер в наказателното поле на "Панайот Волов" най-съобразителен се оказа Ивайло Георгиев, който реализира единственото попадение в мача.

С този успех добруджанци събраха 15 точки и се изкачиха на четвърто място в класирането. Вече пети пореден мач "жълто-зелените" не познават вкуса на загубата, а след осем шампионатни срещи добричкият тим има само едно поражение. Освен това в пет домакински мача дотук през сезона тимът е допуснал само един гол.

Състави: "Добруджа 1919" - Николов, Димов, Ат. Георгиев (кап.), Димитров, Петров, Костов (83-Недко Ангелов), С. Симеонов, Ив. Георгиев, Данков, Няголов (78-М. Василев), Божанов (69-Мартинов)

"Панайот Волов" - Славов, В. Василев, Вачев (60-Колев), Хасан, Йорданов, Християнов, Вълков (67-Ахмедов), Тодоров, Атанасов (79-Гущеров), Минчев, Цветков

Голмайстор: 1:0 Ивайло Георгиев (88)

Жълти картони: Здр. Петров ("Добруджа 1919"), Минчев, Цветков, Християнов, В. Василев ("П. Волов")

Главен съдия": Цветан Кръстев

Помощници: Милен Станев и Александър Атанасов

ИВАЙЛО ГЕОРГИЕВ ДОНЕСЕ ТРИТЕ ТОЧКИ НА "ДОБРУДЖА 1919" | 0 брой коментари | Регистрация