2024-04-23 @ 15:20 EEST
"НЕСЕБЪР" И "КАЛИАКРА" ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 1:1
СпортДербито в Източната "Б" група между "Несебър" и "Калиакра" завърши без победител. Двата отбора си поделиха точките при равенството 1:1, като това е първо реми за несебърци от началото на сезона. Домакините поведоха още в 12-ата минута с плътен удар на Борислав Иванов от границата на наказателното поле, а до почивката Станимир Митев и Николай Костов пропуснаха да увеличат разликата.

През второто полувреме гостите, водени за първи път от новия старши треньор Филип Филипов, бяха по-активният отбор и създадоха няколко опасности пред вратата на Мирослав Григоров, като веднъж Еламе изчисти пред голлинията. В 75-ата минута, след кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, Иван Петков прояви реализаторските си умения и възстанови равенството - 1:1.

Състави: "Несебър" - Григоров, Рибарски, Еламе, Б. Иванов, Христов (73-З. Иванов), Кокалджиев (60-Вели), В. Стефанов, Митев, Илчев, Марков, М. Стефанов (12-Костов)

"Калиакра" - Лазаров, Бонев, Д. Димитров, Ант. Димитров, Петков, Кателиев, Райчев (83-Хасанов), Стефанов, Кичуков, Садула (87-Караджов), Станчев (73-Иванов)

Голмайстори: 1:0 Б. Иванов (12), 1:1 Ив. Петков (75)

Жълти картони: Еламе, Митев ("Несебър"), Кателиев, Хасанов ("Калиакра")

Главен съдия: Димитър Андреев

Помощници: Валентин Добрев, Атанас Делчев

"НЕСЕБЪР" И "КАЛИАКРА" ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 1:1 | 0 брой коментари | Регистрация