2024-04-16 @ 17:21 EEST
Жалък ЦСКА падна от Миньор насред “Българска армия” с 0:3
Спорт“Червените” трагични, пропуснаха дузпа и останаха на второ място в класирането

ЦСКА загуби като домакин от Миньор (Перник) с 0:3 в мач от 10-ия кръг на “А” група. Поражението бе напълно логично след поредицата слаби мачове, които изиграха “червените”. Този път късметът, съдията и всичко останало не помогна на момчетата на Любо Пенев и те се сринаха насред “Българска армия”. Гостите останаха с човек по-малко в 70-ата минута, а четири минути след това безсилието на ЦСКА се доказа, след като Мишел Платини пропусна дузпа. Два гола за перничани вкара юношата на ЦСКА Румен Трифонов, а едно добави Даниел Златков. След това поражение “червените” останаха на второ място, а лидер е Черноморец.

Още в началото на двубоя гостите започнаха по-добре. В 13-ата минута съдията Радан Мирянов зачете доста спорна засада на Атанас Николов, който излизаше сам срещу вратаря Иван Караджов. Само две минути по-късно този път Атанас Николов не бе в засада, излезе зад защитата на ЦСКА, влезе в наказателното поле, подаде успоредно на голлинията и Румен Трифонов вкара за 1:0. След попадението гостите не се затвориха, а заиграха доста добре и не дадоха никакъв шанс на нападателите в червено. Едва в 35-ата минута Маркиньос шутира отдалеч, а в продължението на първото полувреме Спас Делев се опита да прехвърли вратаря. С това се изчерпаха положенията на “армейците” за първата част.

През второто полувреме агонията на ЦСКА продължи. Домакините така и не успяха да пратят топката във вратата и се предадоха пред съперника си. В 53-ата минута Миньор стигна до втори гол, дело на Даниел Златков. Христо Господинов центрира отдясно от пряк свободен удар, Златков се извиси на задната греда и с глава прати топката за втори път във вратата на Караджов. До края на двубоя “червените” владееха топката, центрираха, пробиваха по крилата, но атаките нямаха никакъв ефект. В 68-ата минута Коста Янев бе първият, който пропусна. В 70-ата минута Христо Господинов от Миньор бе изгонен с червен картон, след като получи втори жълт. Дори и с човек повече домакините не направиха нищо, за да стигнат поне до почетен гол.

В 74-ата минута съдията Радан Мирянов дори даде дузпа за ЦСКА, но Мишел Платини пропусна, след като друг футболист на Миньор, играл дълго с червената фланелка - Ивайло Иванов улови ъгъла. В последните десетина минути Данчо Тодоров, Давид Силва и Владо Манчев пропиляха възможности за попадение. Фрапиращ бе пропускът на Манчев в 86-ата минута, когато Платини уцели горната греда, топката се върна на главата на Манчев, който пред голлинията вместо да я прати във вратата я изчисти като защитник на Миньор покрай гредата.

Срамът за ЦСКА стана пълен, след като в даденото от съдията продължение Румен Трифонов вкара за 3:0, след като остана сам срещу Иван Караджов./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Миньор 0:3
0:1 Румен Трифонов (15), 0:2 Даниел Златков (53), 0:3 Румен Трифонов (90+1)

ЦСКА:
12.Иван Караджов, 30.Йордан Тодоров, 15.Иван Иванов, 13.Александър Бранеков (63 - Тодор Янчев), 52.Йордан Минев, 21.Коста Янев, 28.Маркиньос, 77.Спас Делев, 8.Тодор Тимонов (50 - Давид да Силва), 73.Иван Стоянов (63 - Владимир Манчев), 22.Мишел Платини

Резерви:
1.Чавдаров, 29.Благой Пасков, 5.Тодор Янчев, 14.Светослав Петров, 20.Николай Манчев, 3.Давид да Силва, 7.Владимир Манчев

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Румен Трифонов, 14.Ивайло Цветков, 17.Атанас Николов, 18.Горан Янкович, 23.Христо Господинов, 32.Костадин Марков, 77.Пламен Крумов

Резерви:
22.Я. Димитров, 7.Валмир, 9.Станислав Руменов, 13.Ивайло Стоянов, 15.Димитър Мутафов, 19.Петър Петров, 26.Самет Ашимов

Стадион: "Българска армия"
Съдия:
Радан Мирянов
Жълти картони: Йордан Минев, Александър Бранеков, Иван Иванов (ЦСКА), Христо Господинов, Даниел Златков, Васил Божиков, Пламен Крумов, Румен Трифонов, Атанас Николов (Миньор)
Червен картон: Христо Господинов (70-Миньор)

Жалък ЦСКА падна от Миньор насред “Българска армия” с 0:3 | 0 брой коментари | Регистрация