2024-04-25 @ 07:23 EEST
ПЕТЪР ДОЧЕВ ДЕБЮТИРА С ПОБЕДА, КАЛИАКРА ДОКОСВА СУПЕРЛИГАТА
СпортНовият треньор на Калиакра - Петър Дочев, дебютира с ценна победа за неговия тим с 3:1 гейма, като гост на Виктория Волей в Пловдив.

Двубоят бе от първия кръг на пролетния дял в мъжката волейболна Висша лига.

Гостите от Каварна спечелиха първите две части. Оставиха домакините на 16 и 22 точки. Съставът от Града на тепетата взе третия гейм с 25:21 точки, но в четвъртата част отборът от черноморския град отново показа стабилна игра и закономерно се поздрави с успех - 25:18 точки. С това взе и крайната победа с 3:1 гейма. Калиакра се изравни с лидера Габрово, който в този кръг отстъпи с 3:2 гейма при гостуването си на Дунав. Черно море - БАСК се издъни у дома с 3:0 от УНСС.

Резултати от Висшата лига (мъже)

Виктория Волей (Пловдив) - Калиакра (Каварна) 1:3 (16:25, 22:25, 25:21, 18:25)

Черно море БАСК (Варна) - УНСС (София) 0:3 (17:25, 11:25, 24:26)

Дунав (Русе) - КВК Габрово (Габрово) 3:2 (25:18, 22:25, 23:25, 25:20, 15:11)