2024-04-20 @ 11:17 EEST
"СЛАДОЛЕДИТЕ" С ПОБЕДА В ПЪРВИЯ МАЧ ОТ ОСМИНАФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА НА АМФЛ
СпортПобеда с 5:4 записаха футболистите на АМФК Добрич над отбора на NO LIMIT в първи мач от турнира за Купата на АМФЛ.

Атмосферните условия не бяха много добри, но се получи интересен двубой, в които добричлии успяха да запишат ценна победа, съобщиха от клуба. "Сладоледите" изиграха мача само със 7 футболиста, без нито една смяна. Вратар беше Венцислав Ветов. В защита играха Найден Лазаров, Иван Иванов и Тихомир Желев, а в по-предни позиции се подвизаваха Йордан Дутев, Димитър Радушев и Радослав Енчев  Мачът не започна добре за тях, след като до седмата минута изоставаха с 0:2. В 6 минута се получи рикошет, който изненада вратаря. А в следващата минута неразбирателство в защитата доведе до увеличаване на резултата в полза на NO LIMIT. След няколко минути добруджанци се поотърсиха и атакува непрестанно, като до края на полувремето върнаха един гол. Той беше дело на капитана Тихомир Желев. Попадението падна в 22 мин., след подаване на Йордан Дутев. Второто полувреме започна с натиск на АМФК Добрич. В рамките на 3 минути, от 44 до 47, Дутев отбеляза две попадения, с които "сладоледите" поведоха с 3:2. В 53 мин. NO LIMIT се завърна в мача и изравни за 3:3. След този гол добричлии отново се втурнаха в атака, като в 63 и 67 мин. Желев отбеляза нови две попадения, след асистенции на Дутев и Енчев. В последните минути на мача добруджанци допуснаха гол - 5:4. До края на срещата не се случи нещо интересно и двубоят завърши при този резултат. Реваншът от осминафиналния сблъсък между двата тима  е на 25 март от 20:30 ч. Следващият мач на АМФК Добрич е за Лигата на АМФЛ срещу Евротур, които са водачи в групата без загубена точка. Двубоят е в събота от 16 ч.

НДТ

"СЛАДОЛЕДИТЕ" С ПОБЕДА В ПЪРВИЯ МАЧ ОТ ОСМИНАФИНАЛИТЕ ЗА КУПАТА НА АМФЛ | 0 брой коментари | Регистрация