2024-03-29 @ 10:09 EET
СВИЛЕНГРАД УДАРИ ДОБРУДЖА НА СТАДИОН "ДРУЖБА"
НовиниВ първия си домакински мач от пролетния полусезон на Източната "Б" футболна група отборът на Добруджа загуби на стадион "Дружба" с 0:2 от Свиленград.

В началото на срещата "жълто-зелените" по-често играеха с топката, но нападателите им не успяваха да излязат на голови позиции. Гостите заложиха на контраатаката и тактиката им се оказа успешна. В 22-ата мин. Татьозов намери непокрития Иван Цанков, който в наказателното поле финтира двама бранители на домакините и с премерен удар откри резултата - 0:1 за Свиленград. В 28-та минута добруджанци бяха близо до изравняване - след технично изпълнение на Павлин Тодоров топката премина на сантиметри над горната греда.

През второто полувреме домакините продължиха да натискат, но грешаха в завършващата фаза на атаката. Така се стигна до 64-ата мин., когато гостите стигнаха до втори гол. След изпълнение на пряк свободен удар вратарят на Добруджа Христо Николов се намеси неумело, топката попадна у Никола Минков, който от няколко метра я прати в мрежата. Избраниците на Валентин Пейчев се хвърлиха в атаки и в 77-ата мин. отбелязаха гол чрез Кирил Божанов. Попадението обаче бе отменено заради засада. Четири минути по-късно гостите бяха близо до трети гол. След удар на влезлия като резерва Светослав Костов топката срещна рамката на вратата.

Съставът на Добруджа: Николов, Здр. Петров, Димов, Милошевич, Ст. Петров, Симеонов, Костов (71-Божанов), Няголов, Данков (50-Сл. Илиев), Тодоров, Ангелов (53-Василев).

КАЛИАКРА ГРАБНА ТРИТЕ ТОЧКИ ПРИ ГОСТУВАНЕТО СИ НА ЛЮБИМЕЦ

Отборът на Калиакра постигна много важна победа като гост на Любимец в среща от 19-ия кръг на Източната "Б" група. Със спечелените три точки каварненци оглавиха класирането, макар и само за около 20 часа. Избраниците на старши треньора Филип Филипов се наложиха над коравия тим на домакините, като единственото попадение реализира Георги Кючуков. Течеше 5-ата минута, когато бившият състезател на Добруджа изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката в мрежата на домакините. Играчите на Любимец се постараха много, за да стигнат до изравняване на резултата, но така и не успяха да вкарат топката в каварненската врата.

Съставът на Калиакра: Лазаров (70-Добрев), Бонев, Д. Димитров (25-Събев), Антон Димитров, Петков (58-Г. Иванов), Райчев, Стефанов, Кючуков, Михайлов, Садула, Станчев.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) СПЕЧЕЛИ ТОЧКА НАВЪН

Футболистите на Черноморец (Балчик) спечелиха точка при гостуването си на Брестник в 19-ия кръг на Източната "Б" група. Съперниците направиха здрав  мач с положения пред двете врати, но гол не бе отбелязан и последният съдийски сигнал дойде при 0:0. В 85-ата минута Иван Валериев от Черноморец бе изгонен за втори жълт картон и гостите доиграха мача с човек по-малко на терена. В последните минути на двубоя домакините пренесоха играта в половината на балчиклии, но избраниците на Радостин Димов се бранеха организирано и не позволиха на домакините да отбележат гол. Макар и с човек по-малко тимът от Белия град използваше всяка възможност за контраатака и в добавеното време можеше да грабне трите точки. Влезлият като резерва Седат Сабриев бе изведен на стрелкова позиция, но не успя да вкара топката в мрежата.

Съставът на Черноморец: Христов, Ив. Иванов, Граматиков (60-Костадинов), Зафиров, Илиев, Костенски, Валериев, Кочев (75-Сабриев), Г. Филипов, Я. Андреев, Кънчев (55-Д. Андреев).

ДУНАВ ОСТАНА НА ВЪРХА

В последния мач от 19-ия кръг на Източната „Б” група отборът на Дунав (Русе) успя да се наложи над състава на Спартак (Варна) с 3:0. Резултатът на стадиона в Русе бе открит от капитана на домакините Ивайло Кирилов, който се разписа в 44-ата минута от пряк свободен удар. Венцислав Маринов от гостите бе изгонен в 53-та минута. В 58-ата минута Росен Каптиев реализира втори гол, след като се възползва от грешка в отбраната на гостите. В 85-ата минута влезлият като резерва Терзиев успя да реализира гол, оформяйки крайния резултат в срещата. Така след този мач отборът на Дунав се върна на първото място с актив от 38 точки.

13. Светкавица       4        5        9        17-23  17

14. Миньор (Рд)      4        4        9        18-31  16

15. Родопа    1        2        15      6-48   5