2024-04-24 @ 10:34 EEST
601 УЧАСТНИЦИ В КУПА "ВАРИАНТ 5"
Спорт601 състезатели от България, Румъния, Швейцария, Турция Сърбия взеха участие в международния турнир по спортно ориентиране за купа “Вариант 5” край Търговище.

е бяха разделени в 4 старта, в 28 възрастови групи. В спринта край село Ралица Желязко Генов зае девето място с време 12 мин. и 56 сек. В неговата група М14 участваха 50 състезатели, а дължината на маршрута бе 1,8 км. Николай Генов завърши осми в група М 40.
На средна дистанция край село Презвитер Козма Антония Маджарова зае 18 място, Яна Маджарова - 7, Желязко Генов - 10, Галиан Василев - 29, Калинка Ненова - 8, Димо Петров – 4, само на 2 сек. след третия и Красимир Ненов на 5-то място.
На дългата дистанция Антония Маджарова зае 9 място, Яна Маджарова - 14, Желязко  Генов - 7, Галиан Василев - 26, Николай Генов - 15, Калинка Ненова - 5, Красимир Ненов – 2, и Димо Петров – 3 място.
Красимир Ненов е председател на Спортен клуб по ориентиране „Добротица”. Първите си стартове в състезания по ориентиране е направил като студент във Варна през далечната 1975 г. и до сега е печелил много отличия. Под негово ръководство след новата регистрация в съда през 2004 г. спортното ориентиране в Добрич привлича все повече млади състезатели, които успяват да се конкурират с най-добрите в страната.
Димо Петров е учител по физкултура в СОУ „П. Р. Славейков”. Още като студент харесва спортното ориентиране и то става любимия му спорт. Всяка година той подготвя най-добрите състезатели по ориентиране на Добрич. Миналата година стана първи на състезанието за паркова купа Добрич в група М 55.