2024-04-25 @ 17:02 EEST
ЛЮБОМИР ВЛАДОВ СПЕЧЕЛИ ОСПОРВАН ТУРНИР ПО ТЕНИС
СпортГастрольори от София и Пловдив играха неочакван финал на втория от поредицата турнири за мъже от тенис веригата „Добрич-2010”.

Живеещият в Пловдив добричлия Йордан Желев изненада неприятно фаворитите. Той отстрани първо поставения под №3 Николай Ганов с тайбрек след близо двучасова игра, а на четвъртфинала преодоля по-лесно поставения под №4 Иван Иванов с резултат 7:2 гейма.

На полуфинала Йордан Желев елиминира и многократния  шампион в тенис веригата Радо Петков с изстраданото 7:5. Другият гастрольор - Любомир Владов (на снимката),  който живее и работи в София, изигра три невероятно оспорвани срещи, две от които завършиха с тайбрек. Срещу поставения под №5 - Станислав Тинев, Любо губеше с 5:6, добра се с труд  до тайбрека и там успя да надделее със 7:4. Още един тайбрек изигра Владов на полуфинала срещу сочения за фаворит в турнира Милен Павлов. Стигна се до много оспорван последен гейм, в който Владов изпусна сигурен  мачбоул от смач, после спаси мачбоул на съперника си и в крайна сметка се наложи с инфарктното 8:6.
Финалната среща също донесе много емоции и на съперници, и на зрители. Гейм за гейм до 5:5 и когато всички очакваха поредния тайбрек в този турнир, Любомир успя да се събере и да доведе срещата до успешен завършек - 7:5.
След този турнир Любомир Владов оглави временната ранглиста с 1260 точки, втори е Светломир Станев с 1250. Под №3 ще бъде поставен Милен Павлов, който има 1100 точки.

ЛЮБОМИР ВЛАДОВ СПЕЧЕЛИ ОСПОРВАН ТУРНИР ПО ТЕНИС | 0 брой коментари | Регистрация