2024-04-19 @ 13:19 EEST
Второ поредно равенство на старта на световното първенство
Спорт Франция и Уругвай завършиха 0:0 в мач от Група “А” на Мондиал 2010

Франция и Уругвай завършиха 0:0 в мач от Група “А” на Мондиал 2010, като по този начин световното първенство в ЮАР започна с две поредни равенства след 1:1 между ЮАР и Мексико по-рано днес. Южноамериканският тим завърши двубоя с 10 души заради червения картон на Николас Лодейро.

“Петлите” можеха да открият резултата още в седмата минута след пробив на Франк Рибери по лявото крило. Звездата на Байерн центрира към вратарското поле, но Сидни Гову не успя да уцели вратата. Нападателят на Олимпик (Лион) продължава да няма гол за националния отбор от август 2008 г.

Французите имаха териториално предимство през първата част, но не успяха да го увенчаят с гол. Уругвайците също имаха своите положения, като Льорис отрази удар на Форлан от границата на наказателното поле.

Нападателят на Атлетико (Мадрид) и Луис Суарес продължиха да тормозят защитата на Франция и в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Форлан нахлу в наказателното поле, но стреля неточно.

Най-чистото положение в мача за “селесте” бе в 73-ата минута. След изпълнение на дълъг тъч Суарес с глава свали към Форлан, който от 11 метра би встрани от вратата.

Французите опитваха да тормозят Муслера с центрирания и далечни удари, но вратарят на Уругвай не показа слабости. В последните 9 минути южноамериканците играха с човек по-малко заради втория червен картон, получен от Николас Лодейро.

С това нулево равенство Франция спази традицията си от последните три първенства, като не отбелязва гол в първия си мач от турнира. Рекордът в това отношение принадлежи на Полша – пет първенства от 1978 до 2006 г. Освен това “петлите” затвърдиха и една друга закономерност. Под ръководството на Реймон Доменек Франция винаги стартира с нулево равенство на световно или европейско първенство./БЛИЦ

Уругвай - Франция 0:0

Flag_of_uruguay.jpgУругвай:
1.Фернандо Муслера, 2.Диего Лугато, 3.Диего Годин, 6.Маурисио Викторино, 16.Максимилиано Перейра, 15.Диего Перес (88-8.Себастиан Егурен), 17.Егидио Аревало Риос, 18.Игнасио Гонсалес (63-14.Николас Лодейро), 11.Алваро Перейра,  9.Луис Суарес (74-13.Себастиан Абреу), 10.Диего Форлан

france.jpgФранция:
1.Юго Льорис, 2.Бакари Саня, 3.Ерик Абидал, 5.Уилям Галас, 13.Патрис Евра, 8.Йоан Гуркюф (75-15.Фларан Малуда), 14.Жереми Тулалан, 19.Абу Диаби, 10.Сидни Гову (84-11.Андре-Пиер Жиняк), 7.Франк Рибери, 21.Никола Анелка (72-12.Тиери Анри)

Кейптаун
, “Грийн Поинт” - 64 100 зрители
Съдии: Юичи Нишимура (Япония); Тору Сагара (Япония) и Джеон Нае Сан (Южна Корея)
Жълти картони: Маурисио Викторино, Николас Лодейро, Диего Лугано (Уругвай); Патрис Евра, Франк Рибери, Жереми Тулалан (Франция)
Втори жълт картон: 81 - Николас Лодейро (Уругвай)

1.JPG

Второ поредно равенство на старта на световното първенство | 0 брой коментари | Регистрация