2024-04-25 @ 00:09 EEST
Словения с първа победа на Световно, оглави групата на Англия
Спорт Конкурент на вратаря на Славия с грешка при загубата на Алжир с 0:1

Словения постигна първата си победа на световно първенство, след като в мач от Група “С” на Мондиал 2010 се наложи с 1:0 над Алжир. Единственото попадение в мача бе реализирано от Роберт Корен, а “пустинните лисици” завършиха мача с 10 души.

Корен се разписа в 79-ата минута с удар от 25 метра. Топката тупна пред вратаря на Алжир Шауши и след това мина покрай ръцете му, за да влезе в мрежата. Това е първият мач на “зелените дракони” на световно първенство, в който не допуснаха гол във вратата си.

Двубоят бе първият в историята на планетарни шампионати, който се игра на терен, чието покритие не бе 100% естествена трева. Настилката бе смес от изкуствени влакна и естествено чимове. Срещата бе равностойна, като през първото полувреме и двата отбора опитваха предимно далечни удари към вратите. Рафик Халиш имаше шанс да отбележи с глава в 36-ата минута, но ударът на централния защитник след центриране от корнер мина встрани от рамката на Ханданович.

В 73-ата минута Алжир остана с човек по-малко, след като резервата Абделкадер Гезал получи втори жълт картон. Нападателят на италианския Сиена необмислено спря с ръка дълъг пас към себе си. Само 6 минути по-късно Словения поведе в резултата.

Победана на “зелените дракони” означава, че тимът на Матияж Кек излиза начело в класирането на Група “С”, след като вчера Англия и САЩ направиха 1:1. На трибуните на стадион “Питър Мокаба” в Полокване бе бившият френски национал Зинедин Зидан, който е с алжирски корени. Той обаче не успя да донесе късмет на “пустинните лисици”./БЛИЦ

Програмата и класирането в Група “С” - ТУК

Алжир – Словения 0:1

0:1 Роберт Корен (79)

Алжир: 16.Фаузи Шауши, 2.Маджид Бугера, 5.Рафик Халиш, 4.Антар Яия, 3.Надир Белхадж, 13.Карим Матмур (81-10.Рафик Саифи), 19.Хасан Йебда, 8.Мехди Ласен,15.Карим Зиани, 21.Фуед Кадир (82-17.Адлен Гедиура), 11.Рафик Джебур (58-9.Абделкадер Гезал)

Словения:
1.Самир Ханданович, 2.Мишо Бречко, 4.Марко Шулер, 5.Бощян Цезар, 13.Боян Йокич, 10.Валтер Бирса (83-7.Нейч Печник), 8.Роберт Корен, 18.Александър Радосавлиевич (87-20.Андрей Комац), 17.Андраж Кирм, 14.Златко Дедич (53-9.Златан Любянкич), 11.Миливойе Новакович

Полокване
, “Питър Мокамба” - 30 325 зрители
Съдия: Карлос Батрес (Гватемала); Леонел Леал (Коста Рика) и Карлос Пастрана (Хондурас)
Жълти картони: Абделкадер Гезал, Хасан Йебда (Алжир); Александър Радосавлиевич, Андрей Комац (Словения)
Втори жълт картон: 73-Абделкадер Гезал (Алжир)

48% Притежание на топката 52%

Словения с първа победа на Световно, оглави групата на Англия | 0 брой коментари | Регистрация