2024-04-25 @ 13:47 EEST
Германия с летящ старт на Световното
Спорт Момчетата на Йоахим Льов разбиха Австралия с 4:0

Германия започна участието си на Световното в ЮАР с летящ старт. Немците попиляха Австралия с 4:0. По две попадения паднаха през двете полувремена, като автори бяха Подолски, Клозе, Мюлер и Какау.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като все пак немците доминираха. Австралия започна добре и направи две добри атаки. В този момент Лукас Подолски попари надеждите им. В 8-ата минута нападателят получи от Мюлер, видя че съотборника му е сам и го намери. Оставен сам Подолски с хубав удар откри резултата.

Последваха разменени атаки на двата тима, като германците бяха по-опасни. В 27-ата минута Клозе бе изведен в наказателното поле, Шварцер излезе да го пресрещне и на празна врата вкара за 2:0.

Малко след началото на второто полувреме австралийците искаха дузпа, но съдията не видя игра с ръка на Мертезакер. В 56-ата минута Тим Кейхил получи малко пресилен червен картон след фаул срещу Подолски. С човек повече европейците заредиха атака след атака.

В 68-ата минута Подолски изведе Мюлер, който финтира Чипърфийлд, след което стреля, топката се отби от дясната греда и влезе във вратата – 3:0. Само две минути по-късно резервата Какау получи от Йозил и с първото си докосване направи резултата 4:0.

Заради изразителната си победа Германия оглави класирането в група “D”. Втори с по-лоша голова разлика е Гана, който по-рано през деня победи Сърбия с 1:0. Австралия е на последното място след изиграването на първите мачове./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - АВСТРАЛИЯ 4:0
1:0 Подолски (8), 2:0 Клозе (27), 3:0 Мюлер (68), 4:0 Какау (70)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 14.Холгер Бадщубер, 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (73 - 23.Гомес), 13.Томас Мюлер, 10.Лукас Подолски (81 - 21.Марко Марин), 11.Мирослав Клозе (69 - 19.Какау)

АВСТРАЛИЯ: 1.Марк Шварцер, 8.Люк Уилкшир, 11.Скот Чипърфийлд, 3.Крейг Муур, 2.Лукас Нийл, 13.Винченцо Грела (14.Холман), 7.Брет Емертън (74 - 15.Миле Йединяк), 4.Тим Кейхил, 5.Джейсън Кулина, 19.Ричард Гарсиа (17 - Рукавица), 16.Карл Валери

Стадион: "Мойсес Мабида"
Съдия: Марко Родригес, Хосе Луис Камарго, Алберто Морин (Мексико)
Жълти картони: Йозил, Какау (Гер), Крейг Муур, Нийл, Валери (Авл)
Червен картон: Кейхил (56-Авл)