2024-04-20 @ 17:31 EEST
Скука и без голове между Кот д`Ивоар и Португалия
Спорт Дидие Дрогба се появи на смяна в 66-ата минута, но и той не помогна на "слоновете", Кристиано Роналдо с греда

В поредния скучен мач от световното първенство Кот д`Ивоар и Португалия не се победиха, завършвайки 0:0. Двубоят бе от Група "G" и се игра на стадион "Нелсън Мандела Бей" в Порт Елизабет. Втората среща от групата Бразилия - КНДР е от 21:30 часа тази вечер.

Големият отсъстващ в началото на мача бе звездата на "слоновете" Дидие Дрогба, който остана сред резервите. Нападателят на Челси влезе на смяна в 66-ата минута, когато замени Саломон Калу, но до края не направи нищо запомнящо се.

Едва три бяха точните удари (2 за Португалия и 1 за Кот д`Ивоар) в очертанията на двете врати за целия мач, което говори достатъчно за скуката, на която стана свидетел публиката в Порт Елизабет и зрителите пред телевизионните екрани.

Най-интересното положение през първото полувреме бе в 11-ата минута, когато силен удар на Кристиано Роналдо от 30-ина метра се отбива в дясната греда на вратата, пазена от Бубакар Бари.

След това, въпреки че бе най-дейният в състава на Португалия, звездата на Реал (Мадрид) така и не успя да стигне до по-сериозно положение пред противниковата врата.

Избраниците на Свен-Йоран Ериксон правеха отчаяни опити да стигнат до гол, като дори веднъж не успяха да затруднят сериозно Едуардо. Така двата тима си поделиха по точка, завършвайки 0:0.

За Португалия това е едва второто равенство на световни първенства от 20 изиграни мача до момента. /БЛИЦ

КОТ Д`ИВОАР - ПОРТУГАЛИЯ 0:0
Ivory_Coast_flag.JPG
КОТ Д`ИВОАР: 1.Бубакар Бари, 4.Коло Туре, 21.Емануел Ебуе (88-13.Кофи Ндри Ромарик), 20.Ги Демел, 17.Сиака Тиане, 19.Яя Туре, 10.Жервиньо (82-18.Абдул-Кадер Кейта), 5.Дидие Зокора, 9.Чеик Тиоте, 15.Аруна Диндан, 8.Саломон Калу (66-11.Дидие Дрогба)

Portugal_20flag.JPG
ПОРТУГАЛИЯ:
1.Едуардо, 2.Бруно Алвеш, 6.Рикардо Карвальо, 3.Пауло Ферейра, 23.Фабио Коентрао, 8.Педро Мендеш, 16.Раул Мейрелеш (85-17.Рубен Аморим), 20.Деко (62-19.Тиаго Мендеш), 7.Кристиано Роналдо, 10.Дани (55-11.Симао Саброса), 9.Лиедсон

Порт Елизабет,
"Нелсън Мандела Бей" - 37 034 зрители
Съдия: Хорхе Ларионда (Уругвай)
Жълти картони: Дидие Зокора, Ги Демел (Кот д`Ивоар); Кристиано Роналдо (Португалия)

7.JPG

Скука и без голове между Кот д`Ивоар и Португалия | 0 брой коментари | Регистрация