2024-04-24 @ 13:30 EEST
Нова Зеландия измъкна равенство от Словакия в последната минута
Спорт Двата тима направиха 1:1, спечелиха първи точки на световно първенство

Нова Зеландия измъкна равенство - 1:1, от Словакия с гол в последната минута. Така двата тима спечелиха първите си точки на световни финали. Словаците дебютират на мондиал, а "кивитата" участваха през 1982 година в Испания, когато паднаха и в трите си мача.
Новозеландците започнаха по-добре, като в началото Килън и Вичелич пробваха рефлекса на вратаря Муха. След десетата минута европейците изравниха играта и постепенно наложиха темпото си. В 28-ата минута Владимир Вайс, който е син на националния селекционер, изведе добре Шестак, но Патсън излезе и улови.

В 30-ата минута вратарят на “кивитата” направи сериозна грешка при центриране от корнер, но словаците не се възползваха. До края на полувремето и двата тима създадоха по няколко атаки, като Хамшик стреля добре в 43-ата минута след заучено положение, но Патсън се справи.

Малко след подновяването на играта в 50-ата минута Шестак центрира, Роберт Витек засече с глава във вратарското поле и вкара за 1:0. Нападателят на Лил стана автор на първото попадение на Словакия на световни първенства. Играчите на Нова Зеландия оспориха решението на съдията, защото останаха сериозни съмнение за засада.

До края на мача островитяните опитаха да се върнат в мача, но епизодичните атаки не доведоха до нищо интересно. Те обаче не се отказаха да опитват и в добавеното време изравниха. Уинстън Рийд засече с глава центриране отляво и направи 1:1. След неговия удар топката се отклони в страничната греда и се оплете в мрежата.

За Словакия цял мач игра бившият защитник на ЦСКА Радослав Забавник.

Любопитното е, че и четирите отбора в група “G” Италия, Парагвай, Словакия и Нова Зеландия са с равен баланс след първите мачове – 1 равенство и голова разлика 1:1./БЛИЦ

НОВА ЗЕЛАНДИЯ - СЛОВАКИЯ 1:1
0:1 Витек (50), 1:1 Рийд (90)

flag_newzealand.JPG
НОВА ЗЕЛАНДИЯ
: 1.Марк Патсън, 3.Тони Локхед, 4.Уинстън Рийд, 5.Иван Вичелич (78 - 21.Джереми Кристи), 6.Райън Нелсън, 7.Саймън Елиът, 9.Шейн Смелц, 10.Крис Килън (72 - 20.Крис Уус), 11.Лео Бертос, 14.Рори Фалън, 19. Томи Смит

slovakia_flag.JPG
СЛОВАКИЯ:
1.Ян Муха, 3.Мартин Шкъртел, 4.Марек Чех, 5.Радослав Забавник, 6.Ждрено Щърба, 7.Владимир Вайс, 9.Станислав Шестак (81 - 13.Филип Холошко), 11.Роберт Витек, 16.Ян Дурица, 17.Марек Хамшик, 18.Едрик Йендришек

Рустенбург, "Роял Бафокенг"
Съдия: Жером Дамон (ЮАР), Селестин Нтагунера (Руанда), Енок Молефе (ЮАР)
Жълти картони: Локхед, Рийд (НЗ), Щърба (Слвк)

6.JPG

Нова Зеландия измъкна равенство от Словакия в последната минута | 0 брой коментари | Регистрация