2024-04-25 @ 11:00 EEST
Сръбска плескавица за Германия
Спорт Милан Йованович наказа Бундестима, Клозе с червен картон, Подолски порти дузпа

Сърбия поднесе изненадата, побеждавайки с 1:0 Германия в мач от Група "D", игран в Порт Елизабет. Селекцията на Йоахим Льов, която направи летящ старт в ЮАР - 4:0 над Австралия, днес разочарова и не взе нищо от представилите се отлично сърби.

Във временното класиране Сърбия, Германия и Гана имат по 3 точки. На африканците утре от 17:00 часа предстои среща с Австралия, а последните мачове са Австралия - Сърбия и Гана - Германия.

Автор на победното попадение за сърбите стана Милан Йованович, разписал се в 38-ата минута. Тогава Милош Красич центрира отдясно към Никола Жигич, който с глава свали топката и пред голлинията останалият непокрит Йованович от 3 метра я прати във вратата - 1:0 за селекцията на Радомир Антич.

Нападателите Мирослав Клозе и Лукас Подолски се превърнаха в грешници за Германия. Първият бе изгонен за втори жълт картон в 37-ата минута, а Полди пропусна дузпа в 60-ата.

През цялото време срещата бе много интригуваща като преди почивката изобилстваха грубите прояви. Съдията Алберто Ундиано Майенко от Испания показа по четири жълти картона на футболисти на двата отбора. Преди почивката попадение на Мирослав Клозе бе правилно отменено заради засада.

Сърбите удариха и две греди. В 67-ата минута Милош Красич нахлу отляво в наказателното поле на Германия, излъга двама бранители и подаде на оставения непокрит Милан Йованович, който би, но левият стълб спаси германците. В 74-ата Никола Жигич с лекота надскочи Филип Лам, засичайки с глава центриране на Красич отдясно, топката се облиза в напречната греда и излезе в аут.

Това бе втори успех на сърбите над германците на световни първенства. Единствената победа преди днешния мач за комшиите ни над Бундестима датираше от 1962 година - 1:0 на 1/4-финалите на Мондиала. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - СЪРБИЯ 0:1
0:1 Милан Йованович (38)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 16.Филип Лам, 14.Холгер Бадщубер (77-23.Марио Гомес), 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (70-19.Какау), 13.Томас Мюлер (70-21.Марко Марин), 10.Лукас Подолски, 11.Мирослав Клозе

СЪРБИЯ: 1.Владимир Стойкович, 6.Бранислав Иванович, 5.Неманя Видич, 20.Невен Суботич, 3.Александър Коларов, 17.Милош Красич, 10.Деян Станкович, 22.Здравко Кузманович (75-19.Радослав Петрович), 14.Милан Йованович (79-8.Данко Лазович), 18.Милош Нинкович (69-4.Гойко Качар), 15.Никола Жигич
Порт Елизабет, "Нелсън Мандела Бей"
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)
Жълти картони:
Мирослав Клозе, Сами Хедира, Филип Лам (Германия); Александър Коларов, Бранислав Иванович, Невен Суботич, Неманя Видич (Сърбия)
Червен картон: Мирослав Клозе (37-Германия)

Автор: Anonymous да 2010-06-19 @ 12:01 EEST

Въпреки всичко Германия си остава фаворит за титлата. Тия ако са 11 бройки на терена, дори и Аржентина и Бразилия, трудно ще ги бият. Няма да се учудя обаче, ако Гана я направят да играе срещу Германия 10 на 11 с някой измислен червен картон, както направиха с Австралия. ;-)

Сърбия е много приятен отбор, изтряска няколко греди, вкара гол и по принцип изненадан съм, че още не са се изпокарали. Единствен проблем е, че не харесват вратаря си и втори мач му измислят дузпа от нищото. :-))))