2024-04-24 @ 00:29 EEST
Аржентина разби Южна Корея с 4:1, вече е на осминафинал
Спорт Гонсало Игуаин вкара първия хеттрик на Мондиал 2010

[image1]

Аржентина постигна убедителна победа с 4:1 над Южна Корея в мач от Група “В” на Мондиал 2010 и се класира на осминафиналите на световното първенство. С три гола за “гаучосите” се отличи Гонсало Игуаин, който вкара първия хеттрик на Мондиал 2010.

Тимът на Диего Марадона откри резултата в 16-ата минута след автогол на Парк Чу-Йън, който с коляно засече във вратата на отбора си центриране на Лионел Меси от фаул. Гонсало Игуаин, който пропусна няколко удобни положения при победата с 1:0 над Нигерия, удвои в 33-ата минута. Нападателят на Реал (Мадрид) засече центриране на Макси Родригес, което бе продължено с глава от Бурдисо.

В добавеното време на първата част Южна Корея върна едно попадение чрез Ли Чун-Йон, който се възползва от грешка на Мартин Демикелис. Корейците вкарват втори подобен гол на Мондиал 2010 след попадението на Парк Джи-Сунг срещу Гърция, когато получи подарък от Лукас Винтра.

Второто полувреме започна с удари на Игуаин и Тевес, но вратарят Джи Сун-Рьон успя да ги отрази. Йеом Ки-Хюн пропусна чисто положения за корейците в 58-ата минута, когато бе изведен срещу Ромеро, но стреля встрани от вратата.

Успокоението за феновете на Аржентина дойде в последния четвърт час на мача, когато Игуаин се разписа на два пъти. В 76-ата минута нападателят на “гаучосите” нямаше проблем да прати топката в празната врата, след като тя се отби в гредата след удар на Меси от малък ъгъл. Секунди преди това вратарят на Южна Корея отрази удар на звездата на Аржентина.

Четири минути по-късно Игуаин оформи своя хеттрик, когато с глава прати топката в мрежата на Джи Сун-Рьон. Необезпокояван от корейската защита, той засече прехвърлящо вратаря на корейците центриране на Серхио Агуеро.

За предстоящия мач с Гърция аржентинският селекционер Диего Марадона ще трябва да прекрои защитата на своя тим. Валтер Самуел получи контузия през първото полувреме и бе принудително заменен от Николас Бурдисо, а Хонас Гутиерес получи втори жълт картон на Мондиал 2010 и ще бъде наказан.

Победата на Аржентина означава, че тимът събра 6 точки и практически е невъзможно да бъде изместен от едно от първите две места в класирането на Група “В” на световното първенство./БЛИЦ

1:0 Парк Чу-Йън (16-автогол), 2:0 Гонсало Игуаин (33), 2:1 Ли Чун-Йон (45+1), 3:1 Гонсало Игуаин (76), 4:1 Гонсало Игуаин (80)
АРЖЕНТИНА – ЮЖНА КОРЕЯ 4:1

АРЖЕНТИНА: 22.Серхио Ромеро, 6.Габриел Хайнце, 2.Мартин Демикелис, 13.Валтер Самуел (23-4.Николас Бурдисо), 17.Хонас Гутиерес, 20.Макси Родригес 14.Хавиер Масчерано, 7.Анхел ди Мария, 10.Лионел Меси, 11.Карлос Тевес (75-16.Серхио Агуеро), 9.Гонсало Игуаин (82-5.Марио Болати)

ЮЖНА КОРЕЯ:
18.Джун Сун-Рьон, 2.Ох Беом-Сеок, 12.Ли Йон-Пьо, 4.Чо Йон-Хюн, 14.Ли Джун-Соо, 8.Ким Джун-Во, 16.Ки Сун-Йон (46-5.Ким Нам-Ил), 7.Парк Джи-Сунг, 17.Ли Чун-Йон, 10.Парк Чу-Йън (81-20.Ли Дон-Гок), 19.Йеом Ки-Хюн

Йоханесбург
, “Сокър Сити” - 82 174 зрители
Съдия: Франк де Блеекере (Белгия); Петер Херманс и Валтер Вроманс (Белгия)
Жълти картони:  Йонас Гутиерес, Хавиер Масчерано, Габриел Хайнце (Аржентина); Йеом Ки-Хюн, Ли Чун-Йон (Южна Корея)

НАЙ-ВАЖНОТО ОТ СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ - ЮАР 2010

ГРУПА "B" - АРЖЕНТИНА, НИГЕРИЯ, ЮЖНА КОРЕЯ, ГЪРЦИЯ
Дата/час Място Стадион Среща
12юни,14:30        Порт Елизабет      "Мандела"          ЮЖНА КОРЕЯ - ГЪРЦИЯ 2:0

57% Притежание на топката 43%

Аржентина разби Южна Корея с 4:1, вече е на осминафинал | 0 брой коментари | Регистрация