2024-04-20 @ 15:29 EEST
Мъка и нов провал за Франция, позорна загуба от Мексико
Спорт Южноамериканците биха с 2:0, записаха исторически първи успех срещу “петлите”

Франция се прочу за пореден път и донесе нова мъка на феновете си. “Петлите” паднаха с 0:2 от Мексико в мач от група “А”, игран на стадион “Питър Мокаба” в Полокване. Головете за мексиканците вкараха новото попълнение на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес и ветеранът Куатемок Бланко от дузпа.

След изиграване на вторите мачове в групата начело с по 4 точки са Уругвай и Мексико, а Франция и ЮАР имат по 1 точка. Така съдбата на "петлите" зависи от двубоя между Уругвай и Мексико, които спокойно могат да направят равен и да елиминират останалите два тима в групата. Това бе първа победа на Мексико срещу Франция в историята.

През първото полувреме Мексико играеше по-добре, създаваше по-интересните положения на терена, а “петлите” бяха безидейни в предни позиции. В 19-ата минута Карлос Салсидо навлезе отдясно в наказателното поле, но стреля покрай вратата. В 39-ата минута Джовани дос Сантос шутира извън наказателното поле, но в аут, след като получи хубав пас от Гийермо Франко.

Втората част бе доста по-интересна и с повече положения пред двете врати. В 55-ата минута на терена за Мексико се появи младият Хавиер Ернандес, който е ново попълнение на Манчестър Юнайтед. В 64-ата минута именно той се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като направи 1:0. Ернандес получи пас зад защитата на Франция, бе на една линия с Ерик Абидал, но съдията не вдигна флага за засада. Нападателят продължи, остана сам срещу вратаря на Франция Льорис, преодоля го и с лекота прати топката в мрежата.

След попадението момчетата на Раймон Доменек продължиха да се мъчат на терена. В 77-ата минута всичко свърши за “петлите”. Влезлият като резерва Пабло Барера нахлу вдясно в наказателното поле, подмина Ерик Абидал, който бе принуден да го събори и реферът даде дузпа за Мексико. Точен за 2:0 бе ветеранът Куатемок Бланко, който също влезе в игра през второто полувреме. До края на мача мексиканците подължиха да разиграват спокойно и не позволиха на звездите на Франция да създадат нито едно опасно положение пред вратата на Оскар Перес./БЛИЦ

ФРАНЦИЯ - МЕКСИКО 0:2

0:1 Хавиер Ернандес (64), 0:2 Куатемок Бланко (79-дузпа)

Франция:
1.Уго Льорис, 2.Бакари Саня, 3.Ерик Абидал, 5.Уилям Галас, 13.Патрис Евра, 21.Никола Анелка (51 - 11.Андре-Пиер Жиняк), 14.Жереми Тулалан, 19.Абу Диаби, 15.Флоран Малуда, 7.Франк Рибери, 10.Сидни Гову (69 - 20.Матийо Валбуена)

Мексико:
1.Оскар Перес, 4.Рафаел Маркес, 2.Франсиско Родригес, 3.Карлос Салсидо, 6.Херардо Торадо, 15.Ектор Морено, 5.Рикардо Осорио, 17.Джовани дос Сантос, 9.Гийермо Франко (62 - 10.Куатемок Бланко), 11.Карлос Вела (32 - 7.Пабло Барера), 16.Ефраин Хуарес (55 - 14.Хавиер Ернандес)

Полокване, "Питър Мокаба"
Съдия: Халил ал Гамди (Саудитска Арабия)
Жълти картони: Жереми Тулалан, Ерик Абидал (Франция); Гийермо Франко, Ефраин Хуарес, Ектор Морено, Франсиско Родригес (Мексико)

4

Мъка и нов провал за Франция, позорна загуба от Мексико | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2010-06-19 @ 12:06 EEST
То такъв отбор Франция няма. Има няколко грозни негъра, събрани от много прост бял човек... Дано и ЮАР ги опука, че да направят някакви промени за европейското, защото така са голяма скука.