2024-04-24 @ 11:46 EEST
Вратар на Славия отчая Англия

Алжир устиска 0:0 срещу селекцията на рожденика Капело

Англия се изложи и направи второ равенство в група “С” на Световното в ЮАР. След 1:1 със САЩ момчетата на Фабио Капело, който днес стана на 64 години, направиха 0:0 с Алжир. Титуляр на вратата на африканския тим бе стражът на Славия Райс Мболи, които имаше добри изяви и отчая нападателите на “Трите лъва”. След изиграване на вторите мачове лидер в групата е Словения с 4 точки, Англия и САЩ са с по 2, а Алжир има 1. В последните срещи Англия играе със Словения, а Алжир среща САЩ.

Началото на мача с нищо не предвещаваше мъките, които предстояха на Англия. В 3-ата минута Хески стреля неточно с глава, веднага след това Джерард опита параболичен удар, но Мболи се намеси. В 6-ата минута отново Хески бе в атака, но не успя да комбинира. След десетата минута се видя, че алжирците не са излезли на терена като обречени. Постепенно те започнаха да създават атаки и да опитват удари, като в същото време бяха концентрирани в защита. В 19-ата минута Матмут пробва рефлекса на Дейвид Джеймс, но вратарят бе ня мястото си. В следващата минута Джерард бе фаулиран и стреля от свободния удар, но стражът на Славия се намесе добре.

Последваха три поредни атаки на Алжир, в началото на които стоеше Зиани. В 27-ата минута защитата на “пустинните лисици” се пропука за първи път, но в опита си да овладее топката Рууни направи нарушение. В 33-ата минута Англия организира най-добрата си атака до този момент. Лампард получи и стреля от границата на наказателното поле, но Мболи отново се справи блестящо. До края на първото полувреме имаше още два удара за “Трите лъва” на Бари и Рууни, но стражът бе на мястото си.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено. В началото Зиани стреля два пъти от далечни свободни удари, но в стената. След 50-ата минута Англия натисна здраво съперника си. Атаките на Алжир станаха съвсем редки и в тях не се откриваше никаква идея. В 56-ата минута Стивън Джерард постъпи глупаво, като от добра позиция вместо да стреля потърси комбинация. В 60-ата и 62-ата минута отново Мболи спаси тима си.

До края на мача англичаните доминираха на терена, но така и не успяха да пробият здравата защита пред вратаря на Славия./БЛИЦ

АНГЛИЯ – АЛЖИР 0:0

england.jpgАнглия: 1.Дейвид Джеймс, 2.Глен Джонсън, 18.Джейми Карагър, 6.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 7.Аарън Ленън (63 - 17.Шон Райт-Филипс), 4.Стивън Джерард, 8.Франк Лампард, 14.Гарет Бари (84 - 9.Питър Крауч), 21.Емил Хески, 10.Уейн Рууни

Algeria.jpgАлжир: 23.Райс Мболи, 2.Махид Бугера, 5.Рафик Халиш, 4.Антар Яия, 3.Надер Белхадж, 13.Карим Матмур, 19.Хасан Йебда (89 - 20.Джамен Месбах), 8.Меди Ласен, 15.Карим Зиани (80 - 17.Адлен Гудюра), 7.Рияд Будебуж (75 - 22.Джамел Абдун), 21.Фуад Кадир

Кейптаун, “Грийн Поинт”
Съдия: Равшан Ирматов, Рафаел Илясов (Узбекистан), Бахадир Кочкаров (Каз)
Жълти картони: Карагър (Анг), Ласен (Алж)

Автор: Anonymous да 2010-06-19 @ 11:51 EEST
На отбора на Алжир му трябва само един Мартин Петров и ще направи сензацията. Много приятна за гледане игра, но им липсва сигурност в нападение. Поради това , че не вкарват сигурно и ще си отидат след следващия мач. :-(