2024-04-25 @ 10:56 EEST
Волейбол: България победи Холандия с 3:0
Спорт Апелдорн. Националният ни отбор по волейбол продължава с доброто си представяне в Световната лига. В мач от третия уикенд българите се наложиха при визитата си над Холандия с категоричното 3:0 (25:19, 25:22, 25:23 ) гейма.

През цялата среща играчите на Силвано Пранди бяха значително по-добри в зала ”Омниспорт” и заслужено записаха третата си победа през настоящата кампания.
Първият гейм бе спечелен от българите сравнително лесно 25:19 за 24 минути игра.
Втората част състезателите на Пранди отново бяха с класа над противника и го затвориха с 25:22.
Третата част бе най-оспорвана. Домакините постоянно водеха с две точки, но към края българите взеха превес и затвориха двубоя още при първия мачбол.
В другата среща от нашата група в Световната лига шампионът Бразилия победи Република Корея - 3:1 (23:25, 25:14, 25:20).
След срещата Бразилия е лидер с 11 точки, България е на второ място с 10, а Холандия остава трета с 9 точки в актива си.
Вторият мач между двата тима е в неделя от 16.00 часа наше време.
Агенция "Фокус"

Волейбол: България победи Холандия с 3:0 | 2 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2010-06-20 @ 12:22 EEST
Това е много приятна новина. Надявам се надвечер да ни зарадват с още едно 3:0 момчетата. Браво, българи-юнаци!
Автор: Anonymous да 2010-06-20 @ 17:48 EEST

Вече го направиха!Браво момчета!Вместо държавата ни да харчи милиони по глупаци футболисти,да го прави за волейбола.