2024-03-29 @ 19:03 EET
Гана не успя да бие 10 кенгура, изпревари Германия и Сърбия
Спорт "Кенгурата" поведоха в 11-ата минута с гол на Брет Холман, Асамоа Гиян изравни от дузпа в 25-ата, Хари Кюъл с червен картон

Гана и Австралия не се победиха в мач от Група "D", завършил 1:1. Така африканският тим оглави класирането с 4 точки, а Германия и Сърбия имат по 3. "Кенгурата" са на последното четвърто място с 1 точка. Последните мачове от групата са на 23 юни - Австралия - Сърбия и Гана - Германия.

От 24-ата минута до края на срещата австралийците играха с човек по-малко, тъй като Хари Кюъл бе изгонен с директен червен картон. Звездата спря топката с ръка на голлинията след удар на Асамоа Гиян и съдията Роберто Розети отсъди дузпа. От бялата точка Гиян реализира в долния ляв ъгъл на вратата, а Марк Шварцер се бе метнал в десния.

В 11-ата минута "кенгурата" бяха открили резултата. Марк Брешано стреля мощно от пряк свободен удар, вратарят Ричард Кингсън изпусна топката, която попадна на крака на халфа на АЗ Алкмаар Брет Холман и той я вкара. До края на срещата обаче така и не падна ново попадение, въпреки че не липсваха головите положения и пред двете врати.

И с човек по-малко австралийците противодействаха успешно на ганайците и дори могат да съжаляват, че не стигнаха дори до трите точки. Най-чистото положение пропиля Люк Уилкшир в 73-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря на Гана Ричард Кингсън, но би в тялото му, вместо да отбележи. /БЛИЦ

ГАНА - АВСТРАЛИЯ 1:1
0:1 Брет Холман (11), 1:1 Асамоа Гиян (25-дузпа)
ГАНА:
22.Ричард Кингсън, 2.Ханс Сарпей, 4.Джон Пенцил, 6.Антъни Анан, 8.Джонатан Менса, 19.Лий Ади, 21.Квадво Асамоа (77-11.Съли Мунтари), 13.Андре Айю, 23.Кевин Принс Боатенг (87-14.Матю Амоа), 12.Принс Тагое (56-20.Куинси Овусу-Абейе), 3.Асамоа Гиян

АВСТРАЛИЯ:
1.Марк Шварцер, 8.Люк Уилкшир (85-17.Никита Рукавица), 3.Крейг Муур, 2.Лукас Нийл, 21.Дейвид Кърни, 23.Марк Брешано (66-11.Скот Чипърфийлд), 7.Брет Емертън, 5.Джейсън Кулина, 14.Брет Холман (68-9.Джошуа Кенеди), 16.Карл Валери, 10.Хари Кюъл