2024-04-19 @ 18:15 EEST
Бразилия на осминафинал след победа над Кот д’Ивоар
Спорт ”Селесао” би “слоновете” с 3:1, Елано с тежка травма

Бразилия победи Кот д'Ивоар с 3:1 в среща от група “G” на Световното в ЮАР. “Селесао” ще играе със сигурност на осминафиналите, а “слоновете”, Португалия и КНДР ще се борят за второто място даващо право на участие напред.

Лошата новина за Карлос Дунга е тежката травма, която получи голмайсторът Елано през второто полувреме. Халфът се сблъска със съперник и бе изнесен на носилка със силни болки. Не е изключено кракът му да е счупен.

В началото на мача двата тима си размениха опасности. След няколко положения Бразилия откри резултата в 25-ата минута. Луиш Фабиано получи от Кака и от малък ъгъл вкара красиво попадение. След гола темпото на игра спадна и до почивката не се случи нищо интересно.

След подновяването на играта “селесао” удвои още в 50-ата минута. Отново Луиш Фабиано се възползва от груба грешка на Тиане и направи 2:0, но при гола му остана съмнение за игра с ръка. Веднага след това Дрогба от трудна позиция стреля, но в аут.

В 62-ата минута Кака излъга двама и намери Елано, който направи 3:0. Малко след гола халфът пострада след тежък сблъсък със съперник и бе заменен от Дани Алвеш.

Селекционерът на Кот д’Ивоар направи смени и това оказа влияние върху представянето на отбора му. В 80-ата минута Дрогба засече центриране, Лусио го изпусна и с глава намали – 1:3. Оставащите десет минути не стигнаха на “слоновете” за нов гол. За сметка на това в 87-ата минута двата тима се сбиха. Кака получи червен картон за удар без топка срещу Кайта, макар че бе провокиран./БЛИЦ

БРАЗИЛИЯ – КОТ Д’ИВОАР 3:1

1:0 Луиш Фабиано (25), 2:0 Луиш Фабиано (50), 3:0 Елано (62), 3:1 Дрогба (80)

БРАЗИЛИЯ: 1.Жулио Сезар, 2.Майкон, 3.Лусио, 4.Жуан, 6.Мичел Бащош, 5.Фелипе Мело, 8.Жилберто Силва, 7.Елано (68 - 13.Дани Алвеш), 10.Кака, 11.Робиньо, 9.Луиш Фабиано

КОТ Д’ИВОАР:
1.Бубакар Бари, 20.Ги Демел, 4.Коло Туре, 5.Дидие Зокора, 17.Сиака Тиене, 21.Еманюел Ебуе, 9.Шейк Тиоте, 19.Яя Туре, 8.Саломон Калу (69 - 18.Абдул Кейта), 11.Дидие Дрогба, 15.Диндан (10 - Жервиньо)

Стадион: "Сокър Сити"
Съдия: Стефан Ланоа, Ерик Дансаулт, Лоран Уго (Фр)
Жълти картони: Кака (Бр), Тиоте, Тиене, Кейта (Кот д'Ивоар)

Точки

Бразилия на осминафинал след победа над Кот д’Ивоар | 0 брой коментари | Регистрация