2024-04-19 @ 16:19 EEST
Чили с втора победа на Световното
Спорт Швейцария с рекорд на световни първенства за най-дълго време без допуснат гол

Чили постигна втора победа в Група “Н” на световното първенство, след като се наложи с 1:0 над Швейцария. Единственото попадение в мача бе реализирано от Марко Гонсалес четвърт час преди края на двубоя.Така чилийците оглавиха класирането в групата. По-късно днес Испания играе с Хондурас.

Швейцария игра един час с човек по-малко заради директния червен картон на Валон Бехрами, който последователно удари с лакът Босежор и Видал. Въпреки загубата тимът на Отмар Хицфелд постави рекорд за най-дълъг период без допуснат гол на световни първенства.

Швейцарците запазиха суха вратата си в продължение на 559 минути и подобриха досегашния рекорд на Италия. Постижението на “скуадра адзура” от 550 минути бе напрупано в периода 1986-90. До попадението на Марк Гонсалес “шоколадите” не бяха допускали гол от 1994 г., когато Чики Бегиристайн вкара в 86 минута на осминафиналите на Мондиал`94 при успеха на Испания с 3:0.

След отстраняването на Бехрами Чили имаше предимство в мача и имаше няколко положения за гол. В 48-ата минута попадение на Алексис Санчес бе отменено заради засада на трима негови съотборници. В 55-ата минута крилото на Удинезе се възползва от грешка на Грихтинг и нахлу до вратарското поле, но не успя да преодолее вратаря Диего Беналио. До края на мача с пропуски за чилийците се отличиха Естебан Паредес и Марк Гонсалес. В последната минута Дердийок пък не успя да превърне най-доброто положение за швейцарците в гол./БЛИЦ

Чили – Швейцария 1:0
1:0 Марк Гонсалес (75)

flag_of_chile_001.jpgЧили: 1.Клаудио Браво, 4.Маурисио Исла, 17.Гари Медел, 3.Валдо Понсе, 8.Артуро Видал (46-11.Марк Гонсалес), 6.Карлос Кармона, 18.Гонсало Хара, 14.Матиас Фернандес (64-22.Естебан Паредес), 9.Умберто Суасо (46-10.Хорхе Валдивия), 15.Жан Босежор, 7.Алексис Санчес

switzerland-flag_1.jpgШвейцария:
 1.Диего Беналио, 2.Щефан Лихтщайнер, 13.Стефан Грихтинг, 5.Стив фон Берген, 17.Рето Циглер, 11.Валон Бехрами, 8.Гьокхан Инлер, 6.Бенямин Хюгел, 16.Желсон Фернандеш (77-18.Алберт Буняку), 9.Александър Фрай (42-7.Транкило Барнета), 10.Блейз Нкуфо (68-19.Ерен Дердийок)