2024-03-29 @ 00:25 EET
Испания се разигра, би Хондурас с 2:0
Спорт Давид Вия с два гола и изпусната дузпа

Европейският шампион Испания записа първа победа на Световното в ЮАР след 2:0 над Хондурас. В първия мач иберийците паднаха с 0:1 от Швейцария. Така в група “H” изненадващо Чили води с 6 точки, Испания и Швейцария са с по 3, а Хондурас с нула.

За успеха на “Ла Фурия” два пъти се разписа Давия Вия. През второто полувреме новото попълнение на Барселона пропусна и дузпа.

Срещата започна логично с натиск на Испания. Серхио Рамос бе много активен в първите минути и сипеше центриране след центриране. В 17-ата минута Давид Вия откри резултата. Пике хвърли дълъг пас към Вия, който напредна, финтира двама и вместо да подаде към Шави изненада вратаря с точен удар.

Последваха силни минути за европейския тим. Фернандо Торес обаче рязко контрастираше на съотборниците си с постоянните грешки в нападение. В 40-ата минута Шави центрира опасно, но бранител изби. В този момент Вия и Исагире се сдърпаха като нападателят удари съперника си без топка, но бе провокиран.

В 50-ата минута именно Вия направи 2:0. Шави видя нападателя и му подаде на дъгата пред наказателното поле, а Вия с хубав удар удвои резултата. Десет минути по-късно Навас бе фаулиран в наказателното поле и съдията даде дузпа. Давид Вия стреля вдясно покрай вратата , след като бе финтирал стража на Хондурас.

В 65-ата минута защитник изби от голлинията удар на Сеск Фабрегас, който влезе секунди по-рано. До края на мача испанците имаха още няколко положения, но не стигнаха до нов гол.

Днешната дата е специална за испанския национален отбор, който преди 46 години става европейски шампион. На финала на Евро 1964 тимът бие СССР./БЛИЦ

ИСПАНИЯ - ХОНДУРАС 2:0
1:0 Давид Вия (17), 2:0 Давия Вия (50)

ИСПАНИЯ:
1.Икер Касияс, 15.Серхио Рамос (77 - 17.Алваро Арбелоа), 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 11.Жоан Капдевия, 14.Шаби Алонсо, 16.Серхио Бускетс, 8.Шави (65 - 10.Франсеск Фабрегас), 7.Давид Вия, 9.Фернандо Торес, 22.Хесус Навас

Honduras_Flag.jpgХОНДУРАС: 18.Ноел Ваядарес, 2.Осман Чавес, 3.Мейнор Фигероа, 21.Емилио Исагире, 19.Данило Турсиос (62 - 7.Рамон Нунес), 8.Уилсън Паласиос, 20.Амадо Гевара, 23.Мендоса, 11.Давид Суасо, 13.Еспиноса (12.Джорджи Уелкъм), 15.Мартинес