2024-04-25 @ 16:25 EEST
Холандия оглави Група "Е" след триумф над Камерун
Спорт “Лалетата” играят със Словакия на осминафиналите

Холандия завърши на първо място в Група “Е” на Мондиал 2010, след като се наложи с 2:1 над Камерун и на осминафиналите в понеделник ще се изправи срещу дебютанта Словакия, който по-рано днес изхвърли световния първенец Италия от шампионата. Камерун пък си тръгва от ЮАР с три загуби от три мача.

Робин ван Перси завърши перфекта атака на тима си в 36-ата минута. Акцията премина през Дирк Кайт и Рафаел ван дер Ваарт, за да стигне до нападателя на Арсенал. Ван Перси, който има и попадение от Мондиал 2006, стана четвъртият холандски национал разписал се на две поредни световни първенства след Джони Реп (1974-1978), Роб Ренсенбринк (1974-1978) и Денис Бергкамп (1994-1998).

Камерун стигна до изравнително попадение в 65-ата минута, когато Самуел Ето`о бе точен след изпълнение на дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Ван дер Ваарт в наказателното поле. В 83-ата минута Клаас Ян Хунтелаар донесе победата на “лалетата”. Той бе точен при добавка на удар на Ариен Робен, който се отби в гредата./БЛИЦ

Камерун - Холандия
1:2,
0:1 Робин ван Перси (36), 1:1 Самуел Ето`о (65-дузпа), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (83)

Cameroon_flag.jpgКамерун: 16.Хамиду Сюлейману, 19.Стефан Мбиа, 7.Ландри Нгуемо, 3.Никола Нкулу (73-4.Ригобер Сонг), 2.Беноа Асу Екото, 8.Джереми, 11.Жан Макун, 14.Орелиен Шеджу, 9.Самуел Ето`о, 13.Ерик Чупо-Мотинг (72-17.Мохамаду Идрису), 12.Гаетан Бонг (56-23.Венсан Абубакар )

flag_netherlands.jpgХоландия:
1.Маартен Стекеленбург, 12.Халид Буларуж, 3.Джон Хейтинга, 4.Йорис Матайсен, 5.Джовани ван Бронкхорст, 7.Дирк Кайт (66-17.Елиеро Елия), 6.Марк ван Бомел, 10.Уесли Снайдер, 8.Найджъл де Йонг, 23.Рафаел ван дер Ваарт (73-11.Ариен Робен), 9.Робин ван Перси (59-11.Клаас Ян Хунтелаар)