2024-03-29 @ 17:53 EET
ЩАФЕТИТЕ НА ДОБРУДЖА СА СРЕД НАЙ-ДОБРИТЕ В БЪЛГАРИЯ
СпортЩафетите на Добруджа на 4 по 100 и 4 по 400 метра достигнаха до медалите в държавния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст.

И на двете дистанции Силвия Петрова заложи на Ивелина Димитрова, Стела Иванова, Виолета Кънева и Илона Георгиева. На по-късото разстояние квартета финишира втори с време 50.86 сек. Шампионки станаха състезателките на пловдивския Тракия. На 4 по 400 метра добруджанки се окичиха с бронзовите отличия.

В индивидуалните бягания Кънева достигна до бронза в спринта на 100 метра с време 12.86 сек., а на 200 метра завърши четвърта с личен резултат. Само три секунди я разделиха от третото място. Така Виолета приключи шампионата с 3 отличия - два бронзови и един сребърен.
На крачка от медалите остана Милица Мирчева. Тя завърши четвърта на 3 000 м и пета на 1500 м. Станислава Петрова финишира десета на 1500 м и девета на 3000 м.
До финала на 100 метра достигна Илона Георгиева. Тя измина дистанцията за 13 секунди, а това й отреди шесто място.
"Много съм доволна от представянето на възпитаничките на клуба им. Благодаря им за усилията, които положиха", каза за "Център спорт" Силвия Петрова.

ЩАФЕТИТЕ НА ДОБРУДЖА СА СРЕД НАЙ-ДОБРИТЕ В БЪЛГАРИЯ | 0 брой коментари | Регистрация