2024-04-24 @ 01:49 EEST
Пак бихме Холандия, нашите с осем поредни победи в Световната лига
Спорт Националният отбор на България по волейбол победи Холандия с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 32:30) за втори път, след като и вчера нашите взеха чист успех срещу “лалетата”. Двубоят бе от група “А” на Световната лига, а момчетата на Силвано Пранди записаха осма поредна победа. Те тръгнаха с две поражения от Бразилия, а след това пометоха по два пъти Южна Корея и Холандия. Последните две срещи са с Бразилия, от които ще стане ясно окончателното класиране в групата. В момента България е на второ място в група “А”, след Бразилия, като и двата тима имат по 25 точки. Всичко ще се реши на 8 и 9 юли, когато във Варна "лъвовете" посрещат Бразилия.

Най-резултатен за нашия отбор бе Тодор Алексиев с 14 точки, 11 добави звездата Матей Казийски. С 9 остана капитанът Ники Николов, а 7 наниза капитанът Владо Николов. За Холандия с най-много точки се отчете Клапвайк – 15, с 14 остана Дик Кой.

Нашите тръгнаха по-добре и успяха да поведат първо със 7:5, а след това първото прекъсване дойде при 8:6 след мощен блок-аут на Цецо Соколов. Последва фантастична атака на Матей Казийски след невероятно подаване на Соколов и 9:6. "Лалетата" стопиха разликата до 12:13, но нашите дръпнаха с 16:12. Постепенно Холандия стопи изоставането си на 19:17 след атака на Нийлс Клапвайк, което принуди Силвано Пранди да поиска тайм-аут. Това даде ефект и домакините веднага си върна преднината при 21:17 след грешка от сервис на Дик Коой и страхотна блокада на Ники Николов. До края на първия гейм българите водеха с 24:20, след това резултатът стана 24:22, но момчетата на Пранди спечелиха с 25:22.

Във втория гейм българите се изпотиха доста, след като почти през цялото време изоставаха в резултата. Гостите дръпнаха сък 7:4, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в тяхна полза. Изоставането на нашите се увеличи при 6:12 и по всичко личеше, че "лалетата" ще спечелят гейма. Българите обаче се посъвзеха и изравниха с четири поредни точки до 16:16. След това взеха и първа преднина в този гейм - 20:18, а после и 21:18. До края на гейма “лъвовете” поддържаха разлика от 3-4 точки – 23:20 и затвориха гейма с 25:20.

В третия гейм гостите отново създадоха доста главоболия на българите. Първата пауза дойде при 8:5 за "лалетата" след грешка в атака на Матей Казийски. Разликата нарасна до 10:5 след пусната топка на Роб Бонте и тайм-аут за Силвано Пранди. Последваха две атаки в аут на Клапвайк и Раувердинк и 10:7. Постепенно българските момчета съумяха да изравнят на 14:14 след аут на Дик Коой и две технични отигравания на Матей Казийски и второ прекъсване за Петер Бланже. Техническата пауза все пак дойде при минимално предимство за холандския отбор - 16:15 след атака през центъра на Роб Бонте. Последва единичен блок на Йерун Раувердинк срещу Владо Николов и 17:15. България съумя да изравни при 18:18 след блокади на влезлия като резерва Теодор Тодоров и Владо Николов. Равенството се запази до 23:23, след което двата отбора редяха точка след точка и равенства до 30:30. Българите успяха да спечелят гейма трудно с 32:30 след грешка от сервис на Дик Коой и ас на Андрей Жеков./БЛИЦ

Класиране в групата тук

БЪЛГАРИЯ – ХОЛАНДИЯ 3:0 гейма (25:22, 25:20, 32:30)

България:
Андрей Жеков (4 точки), Цветан Соколов (5), Матей Казийски (11), Тодор Алексиев (14), Николай Николов (9), Виктор Йосифов (2), Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев - 1, Владимир Николов - 7, Теодор Тодоров - 2)
Старши треньор: Силвано Пранди

Холандия: Яник ван Харскамп (3 точки), Нийлс Клапвайк (15), Дик Коой (14), Йерун Раувердинк (6), Роб Бонте (9), Витце Койстра (8), Йелте Ман-либеро;
Старши треньор: Петер Бланже

Пак бихме Холандия, нашите с осем поредни победи в Световната лига | 0 брой коментари | Регистрация