изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2023-03-21 @ 16:45 EET
Либералът Коморовски е новият президент на Полша    
По света

Кандидатът на либералната партия Гражданска платформа Бронислав Коморовски печели втория тур на президентските избори в Полша според екзит полове. Това съобщи Ройтерс, цитирана от БТА. Екзит полът на държавната телевизия ТВП дава на Коморовски 53 процента от гласовете срещу 47 процента за консервативния опозиционен лидер Ярослав Качински.



Частната телевизия ТВН също дава преднина на Коморовски - с 51,09% спрямо 48,9 на сто за Качински.

Ярослав Качински е брат близнак на предишния полски държавен глава Лех Качински, който загина през април при самолетна катастрофа в Русия и това  наложи предсрочни президентски избори. Бронислав Коморовски е председател на долната камара на парламента и и.д. президент след смъртта на Лех Качински.

Малко след първите данни за вота, Ярослав Качински призна поражението си. "Трябва да започна с това, което се изисква от добрите маниери, тоест да поздравя победителя. Искам да благодаря на всички, които участваха в тези избори, и най-вече на хората, които са ме подкрепили”, каза лидерът на консерваторите пред свои привърженици.

Резултатът от днешните избори се очаква да помогне при определянето на скоростта и мащаба на икономическите реформи на страната, както и тона за връзките с ЕС и Русия през следващите години. Изборите бяха наречени най-странните в Полша след падането на кому нистическия режим през 1989.   dir.bg

 


Сходни връзки

Либералът Коморовски е новият президент на Полша | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2023 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.07 секунди