2024-04-25 @ 03:14 EEST
Германия извоюва третото място в ЮАР
Спорт

Немците биха Уругвай с 3:2 в мач пълен с обрати

Германия спечели третото място на Световното първенство в ЮАР. В малкия финал немците победиха Уругвай с 3:2 в мач изпълнен с обрати. За победителите се разписаха Мюлер, Янсен и Хедира, а за “урусите” вкараха Кавани и Форлан. Мюлер и Форлан вече имат по пет попадения на сметките си и се изравниха с Давид Вия. Испанецът може да стане едноличен голмайстор, ако отбележи срещу Холандия на финала утре.

Така Германия за четвърти път в историята си остава трети на световно първенство от пет малки финала. Тимът има същото постижение и от последния Мондиал през 2006 година.

Срещата започна с гол на Какао в 4-ата минута. Нападателят вкара от границата на наказателното поле, но имаше маркирана засада и немците не оспориха решението на съдията. Фридрих удари греда малко по-късно след центриране. В 19-ата минутиа Бастиан Швайнщайгер отправи силен удар от 25 метра, Муслера не се намеси добре и излезлият от дълбочина Мюлер без проблем добави топката във вратата – 1:0.

В 28-ата минута Швайнщайгер направи груба грешка, след като позволи Перес да му отнеме топката около центъра. След това играчът на Монако подаде към Луис Суарес, който пусна прекрасен пас вляво към навлизащия на скорост Едисон Кавани. Без ни най-малко притеснение футболистът прати топката покрай покрай Бут – 1:1.

В 42-ата минута Суарес бе изведен съвсем сам срещу Бут, но стреля силно на метър от вратата. Така завърши първата част.

Второто полувреме започна с нов гол за Уругвай. В 51-ата минута Форлан засече центриране от движение и с воле вкара поредния си красив гол в ЮАР. Радостта на южноамериканците обаче трая само 5 минути. Боатенг центрира отдясно, Муслера излезе неразчетено и Марсел Янсен направи 2:2 с глава в 56-ата минута.

Последваха опасни удари на Съарес и Форлан. В края обаче Германия упражни натиск. В 82-ата минута след корнер и рикошет, топката попадна на главата на Сами Хедира и той донесе успеха на своя тим. Добавеното време се отличи с фаул фронтално пред наказателното поле за Уругвай, а при изпълнението Форлан удари напречната греда и не успя да вкара мача в продължения./БЛИЦ

Срещата по минути тук

УРУГВАЙГЕРМАНИЯ 2:3
0:1 Мюлер (19), 1:1 Кавани (28), 2:1 Форлан (51), 2:2 Янсен (56), 2:3 Хедира (82)

uruguay_flag.jpgУРУГВАЙ: 1.Фернандо Муслера, 22.Мартин Касерес, 2.Диего Лугано, 3.Диего Годин, 4.Фусиле, 16.Максимилиано Перейра, 15.Диего Перес (77 - 5.Валтер Гаргано), 17.Егидио Аревало, 7.Единсон Кавани (89 - 13.Себастиан Абреу), 9.Луис Суарес, 10.Диего Форлан

germany.jpgГЕРМАНИЯ: 22.Ханс Йорг Бут, 2.Марсел Янсен (81 - 18.Кросс), 3.Арне Фридрих, 4.Аого, 17.Пер Мертезакер, 20.Джером Боатенг, 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (89 - 5.Сердар Ташчъ), 13.Томас Мюлер, 19.Какау (73 - 9.Щефан Кислинг)