2024-04-20 @ 19:08 EEST
Жестоко жилване изхвърли Литекс от Шампионската лига

"Оранжевите" поведоха на Жилина, но паднаха с 1:3, Ивелин Попов и Небойша Йеленкович грешници, Галато спаси дузпа

Литекс отпадна безславно от Шампионската лига след загуба с 1:3 от Жилина на реванша в Словакия. "Оранжевите" успяха да поведат на стадион "Под Дубном", но в крайна сметка позволиха на домакините да ги обърнат във втория мач от третия квалификационен кръг. С общ резултат 4:2 Жилина продължава напред в Шампионската лига, а "оранжевите" остават на европейската сцена, но се пренасят във втората по значимост клубна надпревара на Стария континент - Лига Европа. Селекцията на Ангел Червенков ще трябва да елиминира един съперник, който ще бъде ясен в петък, за да влезе в групите на турнира.

В 50-ата минута Сандриньо откри резултата, но само 120 секунди след това Жилина изравни чрез Емил Рилке. В 54-ата Ивелин Попов бе изгонен за втори жълт картон и така на "оранжевите" се наложи да играят почти цялото второ полувреме с човек по-малко. Селекцията на Ангел Червенков не удържа развихрилите се словаци, които в 70-ата минута стигнаха до обрата с 2:1 с гол на Томаш Оравец след безумна грешка на опитния Небойша Йеленкович. Крайното 3:1 оформи Момоду Сисей в 84-ата.

В 22-ата минута вратарят на Литекс Родриго Галато спаси дузпа, изпълнена от капитана на домакините Роберт Йеж.

Жилина се превърна в страшилище за българските отбори. Както е известно, в края на 2008 година словашкият тим елиминира Левски от Купата на УЕФА след 1:1 в първия мач на стадион "Под Дубном" и загуба на "сините" с 0:1 на реванша, игран на "Герена".

Очаквайте подробности

Срещата по минути - ТУК

ЖИЛИНА - ЛИТЕКС 3:1
0:1 Сандриньо (50), 1:1 Емил Рилке (52), 2:1 Томаш Оравец (70), 3:1 Момоду Сисей (84)
(Жилина продължава напред в Шампионската лига с общ резултат 4:2)

ЖИЛИНА
: 30.Мартин Дубравка, 5.Лубомир Гулдан, 12.Роберт Йеж, 3.Марио Печалка, 23.Ондрей Шоурек, 6.Патрик Мраз, 10.Томаш Майтан (63-27.Щефан Зошак), 18.Момоду Сисей (90+2-19.Доминик Фотик), 14.Томаш Оравец, 9.Емил Рилке (82-21.Павол Полячек), 28.Исиака Бело
Резерви: 22.Мартин Кърнач, 2.Станислав Ангелович, 16.Мартин Полет, 19.Доминик Фотик, 21.Павол Полячек, 24.Юрай Чупак, 27.Щефан Зошак
Треньор: Павел Хапал

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 4.Джемал Берберович, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо, 7.Христо Янев (61-8.Том), 17.Георги Миланов, 19.Уилфред Нифлор (66-11.Флорин Брату), 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 21.Ивайло Цветков, 8.Том, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов, 11.Флорин Брату
Треньор: Ангел Червенков

Жилина, ст. "Под Дубном" - 8123 зрители
Съдия: Томас Айнвалер (Австрия)
Жълти картони: Николай Бодуров, Ивелин Попов, Уилфред Нифлор, Небойша Йеленкович, Джемал Берберович (Литекс)
Червен картон: Ивелин Попов (54-Литекс)

Жестоко жилване изхвърли Литекс от Шампионската лига | 0 брой коментари | Регистрация