2024-04-25 @ 17:56 EEST
ЦСКА ИЗЛЪГА ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА 1919
НовиниПред около 400 зрители на стадион "Дружба" отборът на Добруджа загуби от ЦСКА с 0:1 в среща от третия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

рез първото полувреме играта се водеше предимно в централната част на терена и нападателите рядко стигаха до стрелкови позиции.

В 20-ата мин., след подаване на Владислав Вълчев, капитанът на "жълто-зелените" Калоян Коев излезе сам срещу вратаря на гостите, но след удара му топката премина покрай левия страничен стълб. Това бе най-чистото голово положение преди почивката.
Втората част започна с тотално превъзходство на добричлии, които създадоха няколко опасни положения. В 48-ата мин. влезлият като резерва Николай Колев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. Шест минути по-късно Ивайло Лазаров изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на "червените" изби в ъглов удар. В 56-ата мин. шансът изневери и на Владислав Вълчев. Така се стигна до 65-ата мин., когато гостите, които до този момент не създадоха нито едно голово положение, получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Георги Пламенов изпълни фаула и отбеляза победното попадение за ЦСКА. В 75-ата мин. Николай Колев пропусна да изравни, а малко след това негов гол бе отменен за нарушение срещу вратаря на "червените".
Съставът на Добруджа: Радосвет Христов, Сашо Джилянов, Денис Судин, Ивайло Мариянов, Георги Георгиев, Ивелин Костов (42-Танер Надир), Калоян Коев, Ивайло Лазаров, Владислав Вълчев (80-Мартин Филев), Филип Филчев (64-Иван Иванов), Андрей Василев (46-Николай Колев).