2024-04-19 @ 22:43 EEST
СТОЙКА ПЕТРОВА И ДЕСИСЛАВА ЛАЗАРОВА ЗАПИСАХА ПЪРВИ ПОБЕДИ НА СВЕТОВНОТО
СпортБългарките Стойка Петрова и Десислава Лазарова преодоляха първите си съпернички на световното първенство по бокс за жени в Бриджтаун (Барбадос), съобщи БТА.

В категория до 51 кг Петрова отстрани без борба Амал Ибрахим Абделаал (Египет), а във втория кръг в неделя добричлийката ще срещне румънката Лидия Йон. Българката победи Йон с 6:2 точки през миналия месец по пътя си към титлата на първенството на Европейския съюз от Кестей (Унгария).

В категория до 75 кг Лазарова победи Тами Джесика Тейлър (Австралия) с 12:8 (3:1, 3:0, 3:6, 3:1). Следващата й съперничка на осминафиналите на 13 септември ще бъде бронзовата медалистка от първенството на ЕС Улрике Брюкнер (Германия), която почиваше в първия кръг. Българката има победа срещу опитната 33-годишна германка през този сезон. Тя спечели с 3:0 точки на турнир в Турция през април. Както е известно, Деница Елисеева постигна първа победа от българските състезателки в Бриджтаун вчера.

В категория до 60 килограма Елисеева се справи с четирикратната шампионка на Швейцария и сребърна медалистка от Евро'2007 във Вейле (Дания) Сандра Брюгер с 9:8 точки (1:1, 3:2, 3:2, 2:3). Така във втория кръг тази нощ 29-годишната вицешампионка на ЕС ще се боксира срещу шампионката на Германия Ташийна Бугар. Последната четвърта представителка на България Маргарита Чанева имаше късмет при жребия и пропуска първите два кръга в категория до 64 кг. Бронзовата медалистка от първенството на Европейския съюз стартира директно на осминафиналите срещу Николет Пап от Унгария на 13 септември.

СТОЙКА ПЕТРОВА И ДЕСИСЛАВА ЛАЗАРОВА ЗАПИСАХА ПЪРВИ ПОБЕДИ НА СВЕТОВНОТО | 0 брой коментари | Регистрация