2024-04-23 @ 13:54 EEST
НЕМЕЦ ФИНИШИРА ПЪРВИ В ДОБРИЧ
Спорт Немецът Щефан Шафер спечели петия етап в 60-ото издание на колоездачната Обиколка на България. Състезателят на ЛКТ Бранденбург измина разстоянието от 182 км от Бургас до Добрич за 4 часа, 34 минути и 48 секунди. Със същото време финала пресече и Георги Георгиев от Бриса спорт (Турция), но фотофиниш го остави след победителя. На минута и 4 секунди след тях завърши Роберт Бенкш.

Чехът Томаш Бухачек запази лидерството си във временното класиране и днес ще потегли с жълтата фланелка. Красимир Коев завърши заедно с основната група, в която бяха и фаворитите, което означава, че запазва деветото си място. Добричлията е на малко повече от минута от лидера. По време на награждаването организаторите връчиха специални плакети на главните виновници – кметът на община Добрич Детелина Николова и президентът на сладоледената компания Изида Младен Матеев, без които Добрич нямаше да бъде етапен град от голямото състезание.