2024-03-29 @ 17:57 EET
Невероятен Левски обърна Гент пред 25 хиляди и стартира с 3 точки в групата
СпортЛевски победи с 3:2 Гент в първия си мач от Група "C" на Лига Европа. Така "сините" стартираха отлично във втория по престижност клубен турнир и вече имат 3 точки в актива си. В другата среща от групата Спортинг (Лисабон) победи с 2:1 Лил във Франция. На 30 септември на Левски предстои гостуване на Спортинг в Португалия.

Селекцията на Ясен Петров изнесе силен мач срещу белгийците и заслужено се поздрави с успеха. Автори на попаденията за "сините" станаха трима чужденци - Жоазиньо, Гара Дембеле и Сержиньо Грийн.

Георги Петков бе наказан от около 30 метра в 23-ата минута. Рандал Азофейфа не бе срещнат от играч на Левски и отправи силен удар по земята, след което топката се отби в дясната греда и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Левски. Още до почивката "сините" успяха да изравнят. В 42-ата минута Жоазиньо вкара невероятен гол. Нисичкият бразилец изненада вратаря на гостите Боян Йоргачевич, след като от около 30 метра от ляво стреля по диагонал и прати топката в горния ляв ъгъл, хвърляйки в екстаз 25-те хиляди по трибуни на стадион "Георги Аспарухов".

Второто полувреме започна лошо за Левски. В 48-ата минута Рандал Азофейфа центрира от корнер, след което Дембеле не успя да изчисти топката пред голлинията, Стийн Де Смет шутира, Георги Петков спаси, но при добавката Марко Шулер реализира и Гент отново поведе в резултата.

В 60-ата минута Гара Дембеле попадна в прегръдките на съотборниците си - нещо, което се случва почти във всеки мач. Дарко Тасевски подаде на голаджията, който си поведе топката на дясно, Стеф Вилс не успя да го спре, и Дембеле отправи техничен удар по земята, изравнявайки за 2:2. За френския нападател това бе седмо попадение в Лига Европа и общо 15-о с екипа на Левски.

В 84-ата минута публиката на "Герена" полудя от радост. Причината бе Сержиньо Грийн, който вкара за 3:2. Жоазиньо центрира от фаул отдясно, холандският халф леко отклони топката с глава и тя влетя в мрежата на белгийците. Избраниците на Ясен Петров удържаха крехкия си аванс и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Победата е втора поредна за Левски в груповата фаза на Лига Европа, след като през декември миналата година "сините" изненадаха с 1:0 Лацио в Италия.

За мача с Гент треньорът на Левски Ясен Петров не можа да разчита на трима от титулярите си. Двамата дефанзивни халфове Владимир Гаджев и Христо Йовов бяха контузени, а централният защитник Йордан Милиев изтърпяваше наказание. Така опитният Александър Александров намери място в стартовия състав. Кривия си партнираше със Серджиньо Грийн в средата на терена. Мястото на Милиев пък зае Шакиб Бензукан. Мароканският национал игра двойка централни бранители с Иво Иванов. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ГЕНТ 3:2
0:1 Рандал Азофейфа (23), 1:1 Жоазиньо (42), 1:2 Марко Шулер (48), 2:2 Гара Дембеле (60), 3:2 Сержиньо Грийн (84)

levski.jpgЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 2.Дъстли Мулдер, 15.Шакиб Бензукан, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 17.Даниел Младенов (90-28.Александър Киров), 3.Сержиньо Грийн, 7.Александър Александров (76-16.Мариян Огнянов), 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски (69-29.Исмаил Иса), 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 41.Асен Георгиев, 16.Мариян Огнянов, 30.Лъчезар Балтанов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

gent.jpgГЕНТ: 29.Боян Йоргачевич, 25.Уолъс, 3.Марко Шулер, 6.Стеф Вилс, 8.Бернд Тийс, 10.Рандал Азофейфа, 14.Марио Барич, 19.Стийн Де Смет (68-Шломи Арбайтман), 24.Яя Сумахоро (66-11.Ясин Ел Ганаси), 30.Златан Любиянкич, 31.Кристоф Гронден (78-7.Тим Смолдерс)
Резерви: 20.Себастиан Брузес, 5.Ерленд Хансвейт, 7.Тим Смолдерс, 11.Ясин Ел Ганаси, 16.Елимане Кул***и, 23.Шломи Арбайтман, 28.Ибрахима Конте
Треньор: Франки Дюри

София, ст. "Георги Аспарухов" - 25 000 зрители
Съдия: Жолт Сабо (Унгария)
Жълти картони: Иво Иванов (Левски); Кристоф Гронден, Яя Сумахоро, Бернд Тийс (Гент)

Невероятен Левски обърна Гент пред 25 хиляди и стартира с 3 точки в групата | 0 брой коментари | Регистрация