2024-04-19 @ 17:45 EEST
КАЛИАКРА ПОБЕДИ ЛУДОГОРЕЦ В КОНТРОЛА
СпортКалиакра победи с 1:0 втородивизионния Лудогорец в контролна среща, играна в Разград.

Единственото попaдение в мача вкара Четин Садула в 20-та минута. Домакините започнаха по-активно срещата, като в първите 20 минути създадоха 3 опасности пред вратата на Радев. В 13-та минута Анев нацели напречната греда, а минута по-късно Шакиров би в ръцете на Мирослав Радев. В 18-та Каптиев би от фаул над вратата на Калиакра.

В 20-та минута Милен Бонев проби отдясно и центрира в наказателното поле, от където Четин Садула не сгреши за 0:1. След гола Калиакра започна по-често да стига до удари към противниковата врата, но повечето неточни. В 65-та минута Александров получи пас от Делчо Стоилов, но прати топката над вратата. В 73-та Георги Филипов стреля с глава, но също неточно. Десет минути по-късно удар на Диан Кателиев от границата на пеналта бе отразен от вратаря на домакините.

В днешния двубой отборът на Калиакра беше воден от помощник треньора на освoбодения от поста Филип Филипов. Тони Здравков изгледа срещата в компанията на президента Венци Василев и административния директор Красимир Тодоров.

След мача Василев отбеляза, че тази победа ще се отрази добре на самочувствието на отбора, който отдавна не е побеждавал. Следващата седмица Калиакра гостува на ЦСКА в мач от 10-ия кръг на А група.

Калиакра: М. Радев, А. Петров, А. Димитров, М. Димов, Д. Димитров, Кичуков, Стефанов, Раденцов, Бонев, Раденцов, Садула, Младенов (Чечев, Кателиев, Г. Филипов, Марков, Здравков, И. Александров, Н. Петров)