2024-04-23 @ 22:54 EEST
Русия ни удари с 3:1 гейма, нашите извън Топ 6
Спорт Националният отбор на България по волейбол загуби от Русия с 1:3 гейма (20:25, 24:26, 25:20, 25:23) в мач от групата за разпределение на местата от 5-о до 8-о на световното първенство. Така нашите останаха извън Топ 6 на Мондиала и ще спорят за 7-а позиция с победителя от двубоя между САЩ и Германия. Следващият двубой на България е в събота от 18,00 часа. Както е известно, България загуби от Куба с 2:3 гейма преди два дни и така не успя да се класира за полуфиналите.

Най-резултатен за България бе капитанът Владимир Николов с 21 точки, 20 добави Матей Казийски. Останалите отново се представихо под нивото си и записаха скромен актив. Тодор Алексиев завърши с 9 точки, 4 заби Виктор Йосифов. За Русия най-резултатен бе Максим Михийлов и Дмитрий Мусерский с по 19 точки, с 13 остана Юрий Бережко.

Българите тръгнаха много добре и поведоха с 3:1 след блок-аут на капитана Владимир Николов и страхотно пускане на Тодор Алексиев. Постепенно Русия изравни при 6:6. Техническата пауза дойде при 8:6 за България след нова мощна атака на Матей Казийски и аут на Мусерский. Последва обрат за 9:8 за "Сборная" след атаки на Тарас Хтей и Мусерский през центъра, което накара Силвано Пранди да поиска тайм-аут. Двата отбора продължиха равностойно до 14:13, след което руснаците увеличиха преднината си на 16:13 след сервис в аут на Виктор Йосифов и контра на Максим Михайлов. Нашите стопиха изоставането си при 17:16 след две отлични отигравания на Казийски и атака в аут на Михайлов. Прекъсването, което поиска Даниеле Баньоли, даде резултат и Русия си върна преднината при 20:16 след грешка от сервис на разпределителя Андрей Жеков, блокада на Мусерский срещу Тошко Алексиев и контраатака на Михайлов. Русия поведе с 23:19, след което спокойно спечелиха гейма с 25:20 след атака през центъра на Александър Волков.

Русия поведе и във втория гейм с 2:0 след атака и блокада на Максим Михайлов срещу Владо Николов. До първото техническото прекъсване разликата нарасна до 8:4 след грешка на Виктор Йосифов и пусната топка на руския разпределител Сергей Гранкин. Разликата се запази до 12:8, след което България намали първо на 12:10 след отлични атаки на Тодор Алексиев, а след това дори изравни при 13:13 след два аса на Владо Николов. Второто техническо прекъсване дойде в наша полза - 16:14. Русия изравни при 19:19 след атака през центъра и блокада на Дмитрий Мусерский последвани от аут на Ники Николов. Равенството се запази до 22:22, след което последваха два аса на Казийски и 24:22, но веднага последва ново изравняване на резултата при 24:24 след нова успешна атака на Михайлов ас на Мусерский. В крайна сметка Русия съумя да затвори гейма в своя полза при 26:24 след нови два аса на Мусерский.

България дръпна и в четвъртата част с 2:0 след ас на Матей Казийски и блокада на Тошко Алексиев срещу Тарас Хтей, а техническата пауза дойде при 8:6 след мощна атака на Матей Казийски. Последва равенство при 8:8, което се запази до 13:13. След това волейболистите на "Сборная" поведоха с 15:13 след успешни атаки на Александър Волков и Дмитрий Мусерский, но веднага последва ново равенство при 15:15 след атака и контра на Казийски. Все пак втората пауза дойде при 16:15 за Русия след нова атака на Мусерский. Преднината на руснаците леко нарасна до 18:16 след ас на влезлия като резерва Евгений Сивожелез и тайм-аут за Силвано Пранди. Това даде ефект и България изравни при 21:21 след блок-аут на Матей Казийски и атака на Ники Николов. Играта продължи точка за точка до 23:23, но в крайна сметка Русия надделя с 25:23 след грешка от сервис на Матей Казийски последвана от успешна контра на Юрий Бережко, а с това и мача с 3:1./БЛИЦ

Русия - България 3:1 гейма (25:20, 26:24, 20:25, 25:23)

Русия: 4.Тарас Хтей - 6 точки, 5.Сергей Гранкин - 4 точки, 10.Юрий Бережко - 13 точки, 13.Дмитрий Мусерски - 19 точки, 15.Александър Волков - 8 точки, 17.Максим Михайлов - 19 точки, 19.Валерий Комаров - либеро (Евгени Сивожелез - 3 точки, Александър Волков - 8 точки)
Треньор: Даниели Баньоли

България: 3.Андрей Жеков - 2 точки, 6.Матей Казийски - 20 точки, 11.Владо Николов - 21 точки, 12.Виктор Йосифов - 4 точки, 15.Тодор Алексиев - 9 точки, 18.Николай Николов - 3 точки, 13.Теодор Салпаров – либеро (Виктор Йосифов - 4 точки, Николай Пенчев - 1 точка)
Треньор: Силвано Пранди

Русия ни удари с 3:1 гейма, нашите извън Топ 6 | 0 брой коментари | Регистрация