2024-04-19 @ 15:33 EEST
Спорт Националният отбор на България победи Уелс с 1:0 в Кардиф в европейска квалификация от група “G”. Единственото попадение бе дело на Ивелин Попов в 48-ата минута. Двубоят бе дебют за новия селекционер на “трикольорите” Лотар Матеус. Успехът съхранява надеждите на нашите поне за второто място, което дава право на бараж за еврофиналите през 2012 година в Украйна и Полша. Победата е и първа за календарната 2010 година за националния ни отбор. В друг мач от нашата група Черна гора продължи с успешната серия и победи Швейцария с 1:0 след гол на Вучинич. Така черногорците оглавиха класирането с 9 точки от 3 двубоя, на второ място е Англия с 7 точки. България излезе на трета позиция с 3 точки, без актив продължават да са Уелс и Швеацария. Следващият двубой на България е на 26 март 2011 година в София срещу Швейцария.

Лотар Матеус направи няколко промени в стартовия състав за мача срещу Уелс. Като десен бранител като титуляр излезе пълният дебютант Николай Бодуров, в центъра на защитата действаха Валентин Илиев и Иван Иванов, а отляво бе Петър Занев. Като вътрешни халфове играха Стилиян Петров и Благой Георгиев, отдясно започна Георги Пеев, а отляво Мартин Петров. На върха на атаката бе Димитър Макриев, а зад него действаше Ивелин Попов.

През първото полувреме “трикольорите” не показаха кой знае каква различна игра от предишните двубои. Този път обаче се видя желание и задружна игра на терена. Още в 8-ата минута домакините пропуснаха. Крис Гънтър получи в наказателното поле, където Иван Иванов и Занев пропуснаха да играят с топката, но нападателят би в аут. Нашите се отчетоха с хубави удари на Мартин Петров и Георги Пеев, но без успех.

В 34-ата минута титулярният ни бранител Валентин Илиев получи контузия и бе сменен принудително. Опитният защитник скочи за висока топка с противников футболист и при приземяването падна лошо на крака си. На негово място влезе Павел Виданов, който заигра заедно с Иван Иванов в центъра на защитата. В 38-ата минута домакините имаха нов шанс, но Гарет Бейл би в аут, след като отново Иван Иванов и Занев го изпуснаха. В последната минута на първото полувреме Стив Морисън надскочи Иван Иванов и стреля с глава, но Николай Михайлов изби по блестящ начин.

През втората част България изглеждаше доста по-добре, създаде повече положения и заслужено стигна до попадение. Още в 48-ата минута Благой Георгиев намери Ивелин Попов в наказателното поле, халфът излъга трима бранители на Уелс и прати топката първо в лявата греда, а след това и във вратата. В 54-ата минута Мартин Петров пробва един от многото си удари през втората част, но не намери целта. Две минути след това Морисън би много опасно извън наказателното поле, след като преодоля Иван Иванов, но българският вратар Михайлов отрази.

В 67-ата минута и Благо Георгиев пробва рефлексите на стража на домакините Ханеси, но той изби в корнер. В 72-ата минута Лотар Матеус пусна Димитър Рангелов на мястото на Георги Пеев, а три минути преди края на двубоя на терена се появи и Чавдар Янков вместо Макриев. В 89-ата минута влезлият като резерва за Уелс Робсън-Кану пропусна от границата на вратарското поле, след като прати топката над вратата. В добавеното време Мартин Петров получи жълт картон, който го вади от игра срещу Швейцария през март догодина. В последните секунди домакините останаха в намален състав след червен картон на Гънтър, който фаулира откъсващия се Димитър Рангелов./БЛИЦ

Мачът по минути тук

УЕЛС - БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Ивелин Попов (48)

УЕЛС: 1.Уейн Хенеси, 6.Сам Рикетс, 3.Дани Колинс, 5.Джеймс Колинс, 4.Ашли Уилямс, 2.Крис Гънтър, 7.Дейвид Едуардс (68 - Саймън Чърч), 10.Джо Ледли, 8.Дейвид Воън, 9.Стив Морисън, 11.Гарет Бейл
Резерви: 12.Боаз Михил, 13.Дарси Блейк (59 - Андрю Кинг), 14.Кристиян Рибейро, 15.Анди Кинг, 16.Андрю Крофтс, 17.Хал Робсон-Кану, 18.Симон Чърч

БЪЛГАРИЯ:
13.Николай Михайлов, 22.Николай Бодуров, 3.Валентин Илиев (37 - Павел Виданов), 15.Иван Иванов, 4.Петър Занев, 7.Благой Георгиев, 19.Стилиян Петров, 12.Георги Пеев (72 - Димитър Рангелов), 17.Мартин Петров, 9.Ивелин Попов, 10.Димитър Макриев
Резерви: 1.Владислав Стоянов, 2.Павел Виданов, 6.Станислав Ангелов, 8.Чавдар Янков, 11.Димитър Рангелов, 14.Валери Домовчийски, 18.Николай Димитров

Кардиф, ст. "Кардиф Сити"
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Жълти картони: Сам Рикетс (Уелс); Благой Георгиев, Николай Бодуров, Мартин Петров (България)
Червен картон: Гънтър (90+4 - Уелс)

Победа над Уелс в дебюта на Матеус, съхранихме надеждите за Евро 2012 /ВИДЕО С ГОЛА НА ПОПОВ/ | 1 брой коментари | Регистрация