2024-04-25 @ 22:58 EEST
Сърбия победи Италия и спечели бронз на Мондиала
СпортСърбия спечели бронза на световното първенство по волейбол, след като победи домакините Италия с 3:1 гейма. Сърбите започнаха срещата си повече от добре и на практика с лекота спечелиха мача, въпреки, че Италия успя да избегне разгромен позор с 3:0. Първият гейм италианците загубиха с 25:21, а втората част на срещата беше спечелена от западните ни съседи с 25:20. Третият гейм вървеше по изключително ползотворен начин за сърбите, които водеха с четири точки, но в крайна сметка

"Адзурите" успяха да изравнят и да обърнат резултата, и спечелиха гейма с 28:26. В четвъртия гейм Сърбия започна много категорично играта си, но въпреки голямата разлика Италия отново успя да смали резултата, но въпреки това загуби с 25:19 и това осигури място на сърбите на почетната стълбичка.  Една от големите сензации на Мондиала в Италия беше именно тима на Сърбия, които победиха в четвъртфиналната фаза сочените за едни от фаворитите за титлата - Русия. На полуфинала обаче западните ни съседи не успяха да се справят с Куба, което ги изпрати срещу Италия в спор за третото място на световните волейболни финали.  Най-резултатния играч в мача беше Иван Милкович от тима на Сърбия, който отбеляза 22 точки. От 22:00 часа българско време ще се играе и финала на световното първенство, където отборите на Бразилия и Куба ще се срещнат в битка, която ще определи новия световен волейболен шампион.  http://www.gong.bg

Сърбия победи Италия и спечели бронз на Мондиала | 0 брой коментари | Регистрация