2024-04-25 @ 01:02 EEST
Калиакра изпусна да бие ЦСКА насред София
СпортКалиакра спечели точка от гостуването си на ЦСКА като завърши 0:0 на националния стадион.

Въпреки, че едната точка е огромен успех срещу гранда, футболистите на Калиакра пропуснаха възможността да си тръгнат от София с три. Представянето на армейците бе трагично, а футболистите на Тони Здравков се раздадоха максимално и само липсата на самочувствие при създадените положения не им позволи да спечелят.

Мачът започна равностойно като домакините трудно успяваха да стигнат до вратата на Господинов. В 20-ата минута се откри най-доброто положение за тях. Спас Делев излезе на много добра позиция, но не успя да излъже Детелин Димитров и топката му бе отнета.

В 31-ата минута капитанът на Калиакра в този мач Георги Кичуков стреля, но топката не успя да стигне до вратата на Мболи.

В 50-ата минута пред резервата Тонев се откри много добра възможност да отбележи гол, но ударът на младока бе париран от Данчо Господинов. Двайсет минути по-късно Шеридън подаде към Грегъри Нелсън, но ударът на холандеца мина покрай страничната греда. В 75-ата минута Четин Садула напредна по крилото, но ударът му бе спрян от Румен Трифонов.

В следващите няколко минути гостите се активизираха, но Александър Младенов пропусна да направи така, че Калиакра сензационно да поведе в резултата. Първо в 82-ата минута отправи слаб удар при удобна ситуация, а няколко минути по-късно останали двама на един, не комбинира със свободния Четин Садула, а предпочете да играе индивидуално и топката му бе отнета.

Със спечелената точка Калиакра вече има 9 в актива си и заема 12-то място.

ЦСКА: Мболи, Дечев (26, Трифонов), Акуаро, Виданов (к), Минев, Тиеро, Трекаричи, Маркиньос, Нелсън, Платини (59, Шеридън), Делев (46, Тонев)

КАЛИАКРА: Господинов, Петров, А. Димитров, Димов, Д. Димитров, Кючуков (к), Бонев (81 - Събев), Марков (61 - Стефанов), Раденцов, Садула, Александров (75 - Младенов)