2024-04-24 @ 12:04 EEST
ОРИЕНТИРОВАЧИТЕ НА ДОБРОТИЦА - С ТРИ ЗЛАТНИ ОТЛИЧИЯ В ТРАДИЦИОНЕН ТУРНИР
Спорт9 отличия спечелиха състезателите на Добротица в турнира по спортно ориентиране за купа "8-и декември" край Варна.

Надпреварата бе част от студентския есенен шампионат. Участие в нея записаха близо 120 състезатели в групи от 10 до 45 години. Най-многобройна беше групата на студентите М/Ж 21 г. От Добрич се включиха 41 състезатели, като двама от тях се състезаваха от името на университета за архитектура, строителство и геодезия (УАСГ)  в София.

При момичета до 12 години първо място и златен медал спечели Антония Маджарова, ученичка в СОУ "П. Р. Славейков", изминавайки маршрута си за 32 минути и 43 секунди. Тя успя да победи с 9 секунди състезателката на Академик (Варна) Анжела Костадинова  и с 5,08 мин. състезателката на Феерия (Ямбол) Цветомила Драгоева.
При момчетата до 12 години първо място спечели Мартин Иванов, изминавайки маршрута си за време 24,10 мин., а трето място - Делян Иванов, изоставайки с 1, 57 мин. Двамата са ученици в ОУ "Хр. Смирненски". На второ място се класира представителят на Абритус (Разград) Михаил Терзиев, който изостана на една минута след Мартин Иванов.
При момичета до 14 години първо и трето място заеха Пламена Нейчева и Моника Гичева, ученички в СОУ "П. Р. Славейков". Пламена измина маршрута си за време 34,12 мин. Второто място остана за представителката на Абритус (Разград) Илияна Часовникарова, изоставайки с 1,25 мин.
При момчета до 14 години второ място зае Атанас Марков, ученик в СОУ "П. Р. Славейков". Първо място спечели състезателят на Феерия (Ямбол) Димитър Димитров, а трето - на Академик (Варна) Марк Костадинов.
При юношите до 16 години на второ място се класира Желязко Генов, ученик в СОУ "П. Р. Славейков". Първо място спечели състезателят на Феерия (Ямбол) Димитър Желязков, а трето - Даниел Димов от Академик (Варна).
При юношите до 18 години второ място спечели Денис Ервин, ученик в СОУ "П. Р. Славейков", а трето - Галиан Василев от ПМГ "Иван Вазов". Първото място спечели състезателят на Академик (Варна) Жеко Иванов.
Общо с 3 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала се завърнаха добричките ориентировачи.
При момичетата до 10 години първо място и голям шоколад спечели 5-годишната ни бъдеща състезателка Емили Василева.
В другите групи добруджанци нямат класиране в челната тройка. Добро впечатление направи участието на ветераните Калинка Ненова, Красимир Ненов, Нено Няголов и Димо Петров, които при наличието на по-млади състезатели на 45 г. нямаха шанс да се класират в челната тройка.
След две седмици, на 31 октомври СКО "Добротица" ще проведе състезание по ориентиране в чест на празника "Народни будители". В него ще участват предимно начинаещи състезатели от групи М и Ж 12 и 14 г., които се обучават по проекта на Министерството за физическо възпитание и спорт  (МФВС) "Спорт за децата в свободното време".

Още спорт в centersport.org

ОРИЕНТИРОВАЧИТЕ НА ДОБРОТИЦА - С ТРИ ЗЛАТНИ ОТЛИЧИЯ В ТРАДИЦИОНЕН ТУРНИР | 0 брой коментари | Регистрация