2024-04-25 @ 07:59 EEST
ДОБРОТИЦА ОТСТЪПИ С 1:3 ГЕЙМА НА ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ
СпортВолейболистите на Добротица загубиха с 1:3 гейма на Виктория волей в първия си мач от Висшата лига.

Гостите от Пловдив спечелиха първите две части с 25:17 и 25:18 точки, след като в началото на геймовете изоставаха в резултата. Те се възползваха от самочувствието, с което влязоха в мача, както и от ръстовите си състезатели. Това им помогна да се възползват максимално от опита, който имат от битките във втория ни ешалон.

В същото време добричлии бяха подкрепени от близо 300 зрители в зала "Добротица", които бяха зажадняли за професионален волейбол. Със сърцата и концентрирана игра домакините успяха да достигнат до успех в третата част с 25:22 точки. В четвъртия гейм възпитаниците на Иван Димитров имаха възможност да останат в мача и да стигнат до тайбрек, но в крайна сметка отстъпиха с 20:25 точки, а с това и срещата с 1:3 гейма. С изявите си на мрежата "жълто-зелените" показаха, че имат потенциал да играят сред професионалните отбори и да се борят за престижно място. В следващия кръг добричлии гостуват на националния тим - юноши младша възраст, който играе срещите си в Пловдив. В останалите мачове от първия кръг се получиха следните резултати: Хайстер Волей-ЛТУ - Дунав 2:3 (25:19, 18:25, 26:24, 25:27 и 15:17), България (юмв) - Ботев 3:0 (25:22, 25:17, и 25:16) и Миньор - Тетевен Волей 1:3 (21:25, 19:25, 25:20 и 12:25).

Съставите на двата отбора

Добротица - Стоян Стоянов, Николай Тодоров, Ивайло Кирчев, Васил Василев, Пламен Върбанов, Петър Калев и Генчо Цветков - либеро. По-късно в игра влязоха Станислав Кирилов и Жулиен Петров.

Виктория Волей - Антон Костадинов, Петър Бъчваров, Петър Костадинов, Стоян Божилов Димитър Страков, Евгени Григоров и Асен Дапев - либеро.

Още спорт в "Център спорт"

ДОБРОТИЦА ОТСТЪПИ С 1:3 ГЕЙМА НА ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ | 0 брой коментари | Регистрация