2024-04-25 @ 13:43 EEST
Калиакра съсипа Черно море с 4:0
Спортkaliakra.jpgНовакът в "А" група Калиакра разби с 4:0 Черно море в мач от 13-ия кръг. Освен четирите гола играчите на Тони Здравков пропуснаха и дузпа. С победата Калиакра натрупа 13 точки и е на 11-о място. Черно море е на 9-а позиция с 18 точки. Преди две седмици "моряците" загубиха със същия резултат - 0:4 и от Монтана.

Домакините започнаха много добре и още в 15-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Ивайло Раденцов застана зад топката, но стражът Петър Денчев показа добър рефлекс и спаси. В 18-ата минута Даниел Георгиев можеше да направи нещо по-интересно в наказателното поле на домакините, но вместо да стреля към вратата, потърси подаване и сгреши. В 36-ата минута Николай Петров подаде към Четин Садула вдясно в наказателното поле и с удар от движение направи 1:0.

През второто полувреме домакините от Калиакра набутаха още три гола във вратата на варненци. Още в 46-ата минута Садула бе изведен сам срещу вратаря на Черно море, но би право в тялото му. В 51-ата минута Николай Петров отново показа отличен поглед върху играта и изведе Иван Александров сам в половината на гостите. Нападателят напредна, остана сам срещу Петър Денчев и го преодоля за 2:0 без никакви проблеми. В последните 15 минути домакините довършиха съперника. В 75-ата минута Марко Марков направи 3:0, след като получи топката в наказателното поле, преодоля Танко Дяков и разстреля Петър Денчев. Две минути след това Четин Садула реализира второто си попадение и оформи крайното 4:0 след хубав удар от границата на наказателното поле./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1
9 - добър удар на Раденцов от пряк свободен удар, но Петър Денчев лови
15 - ДУЗПА за Калиакра, след като Танко Дяков задържа противников играч в наказателното поле
16 - ПРОПУСК на Ивайло Раденцов, който би, но вратарят Петър Денчев улови
18 - ШАНС за Черно море, атака отдясно на Даниел Георгиев, опита пас, вместо да стреля и топката попадна във вратаря Господинов
20 - добър удар на Даниел Димов, но топката мина покрай лявата греда на вратата на Калиакра
36 - topka.jpg ГООЛ за Калиакра, голмайстор Четин Садула. Той получи подаване от Николай Петров вдясно в наказателното поле, би от движение с плътен удар и прати топката във вратата на Черно море
45
- 2 минути добавено време
45+1 - слаб удар на Иван Петков в ръцете на вратаря на Черно море
45+2 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46 - пропуск на Четин Садула, който нахлу в наказателното поле на Черно море, остана сам срещу вратаря, но би по земя и Денчев с крак изби
51 - topka.jpg ГООЛ за Калиакра, голмайстор Иван Александров. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря на Черно море, пробяга цялата половина на гостите, излезе сам срещу стража и без проблеми прати топката във вратата
смяна в състава на Черно море, на мястото на Адемар влиза Марио Жардел
53 - добро изпълнение на
Йордан Юруков от пряк свободен удар, но Йордан Господинов отрази
56 - опасен рикошет в гърба на Детелин Димитров, който можеше да си отбележи автогол
75 - topka.jpg ГООЛ за Калиакра, голмайстор Марко Марков, той пое топката в наказателното поле, премина с лекота през Танко Дяков, който въобще не опита да го спре, след което Марков разстреля Петър Денчев
77 - topka.jpg ГООЛ за Калиакра, голмайстор Четин Садула. Нападателят получи подаване на границата на наказателното поле и с топовен шут с външен фалц препарира вратаря на Черно море Петър Денчев
80
90 - 3 минути добавено време
90+3 - край на мача

КАЛИАКРА - ЧЕРНО МОРЕ 4:0
1:0 Четин Садула (36), 2:0 Иван Александров (51), 3:0 Марко Марков (75), 4:0 Четин Садула (77)

kaliakra.jpgКалиакра:
29.Йордан Господинов, 3.Димов, 4.Детелин Димитров, 5.А. Димитров, 8.Ивайло Раденцов (76 - Филипов), 9.Иван Александров, 10.Николай Петров (64 - Станчев), 15.А. Петров, 17.Кичуков, 20.Марков, 22.Четин Садула (80 - Милен Бонев)
Резерви: 33.Радев, 11.Диян Каталиев, 18.Стоилов, 23.Станчев, 25.Александър Събев, 30.Милен Бонев, 31.Филипов

cherno_more.JPGЧерно море: 1.Петър Денчев, 3.Адемар (52 - Марио Жардел), 5.Никола Домакинов, 6.Богомил Дяков, 10.Даниел Димов, 12.Марко Тиаго, 23.Даниел Георгиев, 25.Александър Александров, 27.Даниел Ратников (63 - Николов), 28.Ели Маркес (53 - Георги Божилов), 77.Йордан Юруков
Резерви: 79.Краев, 7.Станислав Стоянов, 11.Тодор Колев, 14.Георги Божилов, 16.Марио Жардел, 24.Димитър Петков, 90.Николов

Стадион: "Калиакра", Каварна
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Иван Александров, Антон Димитров, Детелин Димитров (Калиакра); Александров (Черно море)

Калиакра съсипа Черно море с 4:0 | 0 брой коментари | Регистрация