2024-04-25 @ 20:18 EEST
Калиакра измъкна победата в Сливен
СпортКалиакра измъкна ценни три точки при гостуването си на Сливен. Тимът на Цонко Цонев би с 1:0, като автор на гола бе резервата Георги Филипов. Загубата за домакина означава, че тимът остава под чертата с изпадащите. През първото полувреме двата тима създадоха по няколко атаки, но не и чисти голови положения. Все пак в 23-ата минута Ямуков стреля опасно, но в аут.

Второто полувреме продължи по същия начин, като доминираше борбата, а положенията липсваха. В 76-ата минута резервата Георги Филипов откри за Калиакра, след като засече с глава центриране от корнер.

В 83-ата минута домакините пропиляха най-чистото си положение. Ямуков бе изведен очи в очи с Господинов и го преодоля, но ударът бе слаб и защитник изчисти от голлинията.

След мача Калиакра е на 11-ата позиция с 16 точки, а Сливен остава 14-и с 10 точки./БЛИЦ

СЛИВЕН – КАЛИАКРА 0:1
0:1 Георги Филипов (76)

Сливен
: 1.Георги Георгиев, 24.Филип Филипов, 5.Явор Иванов, 8.Димо Бакалов (46 - 4.Василев), 20.Иван Коконов (28 - 10.Веселинов), 22.Петър Стоянов, 7.Мирослав Миндев, 27.Владислав Ямуков, 15.Адриано Миранда, 11.Давид Лазари (77 - Михайлов), 14.Деян Христов

Калиакра
: 29.Йорда Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (63 - 18.Делчо Стоилов), 15.Антон Петров, 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков (80 - Кателиев), 22.Четин Седула, 23.Георги Станчев (75 - Георги Филипов)

Стадион: “Хаджи Димитър”
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Ямуков, Лазари (С), Раденцов, Петров, Господинов, Марков, Стоилов (К)