2024-03-29 @ 17:00 EET
“Левски” се сбогува с Европа след снежна битка и 0:1 от Гент
Българите рухнаха след попадение в 77-ата минута

Пламен Славов, пратеник на БЛИЦ в Гент, със съдействието на туристическа агенция "Галера"

“Левски” загуби с 0:1 гостуването си на белгийския Гент в мач от група “С” на Лига Европа. След поражението българския тим отпада, а последната среща със Спортинг в Лисабон на 16 декември няма да има значение. Португалският гранд победи с 1:0 Лил в другия мач и си осигури класиране за 1/16-финалите. Победното попадение за Гент отбеляза Уолъс в 77-ата минута.

През първото полувреме домакините имаха повече положения, но не стигнаха до попадение. Първият шанс обаче бе за “Левски”. В 4-ата минута Гара Дембеле изведе Христо Йовов в наказателното поле, но вратарят на Гент Йоргачевич излезе и с шпагат изби топката от краката на българина. В 6-ата минута Любиянкич стреля към вратата на Божидар Митрев, но Йордан Милиев бе застанал на голлинията и изчисти. Четири минути след това домакините имаха ново положение. Ел Ганаси се откъсна отляво по атаката, преодоля с лекота Мулдер и Сержиньо Грийн, след което влезе в наказателното поле и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер. В 21-ата минута Владимир Гаджев отправи много хубав удар отдалеч, но топката излезе на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 34-ата минута Веселин Минев се подхлъзна отляво, играч на домакините започна атака, центрира успоредно и остро пред вратарското поле, но Тайс не успя да засече на метри пред голлинията на Божидар Митрев. В същата минута играчите на Гент искаха дузпа след съприкосновение между Сержиньо Грийн и Арбайтман, но норвежкият съдия Томи Скиервен не посочи бялата точка. В 37-ата минута Митрев показа класа и спаси много опасен и мощен изстрел от пряк свободен удар. В последните минути “Левски” поизравни играта и атакуваше, но не стигна до голово положение.

През второто полувреме домакините упражниха тотален натиск и съвсем логично стигнаха до попадение. Ясен Петров бе принуден да извърши смяна на полувремето, тъй като Мулдер се контузи. На негово място влезе младият Стефан Станчев. В 53-ата минута и Лъчезар Балтанов напусна с травма, а в игра се появи Мариян Огнянов. В 54-ата минута домакините организираха атака отдясно, Любиянкич получи с гръб към вратата, бе задържан от Милиев, но съдията не даде дузпа за белгийците. След 60-ата минута играчите на Гент обсадиха вратата на “Левски” и само добрите изяви на Божидар Митрев спаси тима. В 64-ата минута след изпълнение на корнер Веселин Минев игра с глава, Божидар Митрев увисна, а топката продължи назад. Любиянкич на метър пред голлинията обаче не можа да я засече.

Пет минути след това Митрев отрази страхотен удар на Ел Ганаси, който преодоля без проблеми младока Стефан Станчев. Играчът на домакините изпрати истинска бомба под гредата, но вратарят извади топката в корнер. В 71-ата минута “сините” имаха късмет, след като отново Ел Ганаси би към вратата, Митрев този път изпусна топката, но притичалият Азофейфа шутира на 2-3 метра над вратата.

В 77-ата минута Божидар Митрев капитулира. Уолъс напредна към наказателното поле, леко вляво, Мариян Огнянов бе до него, но не го спря, играчът на Гент направи още няколко метра и стреля по земя в далечния ляв ъгъл на Божидар Митрев. След попадението домакините се прибраха в своята половина, но и “Левски” не направи нищо, за да застраши вратата на Йоргачевич. В 80-ата минута в игра за “сините” се появи Исмаил Иса на мястото на Даниел Младенов, но за оставащите минути с нищо не помогна на съотборниците си./БЛИЦ

КЛАСИРАНЕ В ГРУПАТА НА "ЛЕВСКИ" ТУК

Мачът по минути тук

ГЕНТ - "ЛЕВСКИ" - 1:0
1:0 Уолъс (77)

Гент: 12.Йоргачевич, 14.Барич, 6.Вилс, 3.Шулер, 25.Уолъс, 8.Тайс, 30.Любиянкич, 7.Смолдерс, 11.Ел Ганаси, 23.Арбайтман, 10.Азофейфа (89 - Лепоин)
Резерви: 1.Бох, 5.Ханствайт, 16.Кул***и, 19.Де Смет, 24.Сумаоро, 26.Лепоин, 28.Конте

"Левски": 12.Божидар Митрев, 2.Дъстли Мулдер (46 - Стефан Станчев), 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 30.Лъчезар Балтанов (53 - Мариян Огнянов), 45.Владимир Гаджев, 17.Даниел Младенов (80 - Исмаил Иса), 10.Христо Йовов, 20.Жоазиньо, 39.Гара Дембеле
Резерви: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 6.Майкъл Тевия, 16.Мариян Огнянов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса

Гент
, “Жюл Отенстадион”
Съдия: Томи Скиервен (Норвегия)
Жълти картони: Уолъс (Гент); Гара Дембеле, Сержиньо Грийн, Йордан Милиев, Стефан Станчев ("Левски")

Бени е фенка на Христо Йовов и се надява той да донесе победа на "Левски" срещу Гент

“Левски” се сбогува с Европа след снежна битка и 0:1 от Гент | 0 брой коментари | Регистрация