2024-04-25 @ 22:38 EEST
ЛЕТЯЩ СТАРТ ЗА "АТЛЕТИК" В ТУРНИРА ЗА КУПА "РУСАЛКА"
СпортС участието на 16 отбора в спортен комплекс "Русалка" започна коледен турнир по футбол.

Летящ старт направи отборът на "Атлетик" в група "С". В първия си мач воденият от Красимир Коев тим се наложи над варненския "Тича" с 3:0, а след това победи и "Булит" с 2:0. В последната си среща от груповата фаза "Атлетик" записа трета победа - над "Тервел" с 2:0, и се класира за четвъртфиналите. Прави впечатление, че тимът не допусна нито един гол в своята врата. Голяма заслуга за това има стражът Николай Николов, който бе непреодолим. За "Атлетик" играха още Сезгин Исмет, Иван Петров, Калоян Коев, Димитър Коев, Даниел Михайлов, Сашо Джилянов, Стефан Аспарухов и Илиян Иванов.
На второ място в крайното класиране на група "С" се нареди съставът на "Тервел", който също продължава в следващия етап на надпреварата.
Други резултати от груповата фаза: "Люляково" - "Добруджа 92" 1:0, "Найден Геров" - "Ел Ей Галакси" 2:4, "Добруджа" - "Звезда" 1:3, "Селесао" - "Гумени мечета" 2:1, "Тервел" - "Булит" 10:2, "Ла Фурия" - "Милан" 8:0, "ЦСКА" - "Ред Бул" 5:1, "Тервел" - "Тича" 3:1.
Късно снощи приключиха срещите в групите. Четвъртфиналите са насрочени за днес от 18 часа, а полуфиналните двубои са утре. Мачът за третото място е на 22 декември от 18 часа, а големият финал ще започне същия ден в 19 часа. Победителят ще получи купа и 200 лева, подгласниците му ще вземат съответно 150 и 100 лева. За голмайстора на турнира е приготвена специална статуетка.

ЛЕТЯЩ СТАРТ ЗА "АТЛЕТИК" В ТУРНИРА ЗА КУПА "РУСАЛКА" | 0 брой коментари | Регистрация